Europska liga; Steaua iznenadila Chelsea, Lazio slavio u Stuttgartu

Četvrtak, 07. ožujka 2013. 21:21 Napisao/la  SC

Prve utakmice osmine finala: Anži Makhačkala - Newcastle 0:0, Steaua - Chelsea 1:0, Stuttgart - Lazio 0:2, Viktoria Plzen - Fenerbahče 0:1

Europska liga

STEAUA - CHELSEA 1:0

Prva utakmica osmine finala: Steaua - Chelsea 1:0 (1:0). Arena Nationala. Gledatelja: 45.000. Sudac: Karasev (Rusija). Strijelac: 1:0 Rusescu (34'-11m).

STEAUA: Tatarusanu, Latovlevici, Szukala, Chiriches, Rapa, Chipciu, Tanase (od 82' Tatu), Bourceanu, Pintilii (od 58' Prepelita), Popa, Rusescu (od 90' Gardos).

CHELSEA: Cech, Terry, Ivanović, Luiz, Bertrand, Lampard, Mikel, Benayoun (od 64' Mata), Hazard (od 75' Marin), Oscar, Torres.

Nogometaši Steaue iz Bukurešta priredili su najveće iznenađenje u prvim utakmicama osmine finala Europske lige pobijedivši Chelsea 1:0. Jedini pogodak na utakmici Rusescu u 34. minuti s bijele točke.

Veliki posao napravio je i Lazio na gostovanju u Stuttgartu 2:0 pogocima Edersona (21') i Onazija (56'). Fenerbahče je slavio na gostovanju kod Viktorije Plzen pogotkom Weba devez minuta prije kraja utakmice.

Nezanimljivu utakmicu odigrali su Anži Makhačkala i Newcastle odigravši siromašnih 0:0 u utakmici u kojoj je prvi udarac u vratima upućen u 39. minuti!