Europska liga: Splićani izborili plasman u drugo pretkolo odigravši neodlučeno u Armeniji

Četvrtak, 10. srpnja 2014. 19:55 Napisao/la  SC

Uzvratna utakmica 1. pretkola Europske lige: Mika (ARM) - Split 1:1 (Karapetjan 45/Bilić 88). Splićane u drugom pretkolu očekuje izraelski Hapoel Beer-Sheva

RNK Split odigrao je u Yerevanu kod Mike 1:1 i tako s ukupnih 3:1 osigurao sraz sa idućim protivnikom, izraleskim Hapoel Beer-Sheva u 2. pretkolu Europske lige.

Pred oko 2000 gledatelja, Armence je u vodstvo u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela doveo Karapetyan udarcem iskosa sa sedamnaest metara, da bi tri minute prije kraja susreta Bilić donio izjednačenje i prolaz dalje. Belle je izašao sam pred Kasparova, vratar Mike je obranio udarac no lopta se odbila do debitanta Roga koji je nesebično poslužio Bilića, a napadač crvenih neometan s desetak metara ne griješi već šalje loptu pod prečku za veliko slavlje splitovaca.

Za sedam dana na rasporedu je prvi dvoboj sa Hapoel Beer-Shevom u Izraelu, nakon toga Split će otvoriti novu prvenstvenu sezonu gostujućim srazom na Stanovima kod Zadra (21. srpnja). Uzvrat u Parku mladeži zakazan je već tri dana kasnije, 24. srpnja.

Uzvratna utakmica 1. pretkola Europske lige: Mika (ARM) - Split 1:1 (Karapetjan 45/Bilić 88)

MIKA: Kasparov, Petrosyan, A. Voskanyan, Poghosyan, Karapetyan, Grigoryan (55 Ghazaryan), Satumyan, Barseghyan, Movsisyan (77 Hakobyan), H. Voskanyan (61 Beglaryan), Alex

SPLIT: Zagorac, Ibriks, Galović, Glumac, Rugašević, Vidović, Vojnović (80 Dujmović), Bagarić (59. Belle), Erceg, Glavina (od 70. Rog), Bilić