Europska liga: Remi Milana u Beogradu, Mandžukić i Rebić igrali od prve minute

Četvrtak, 18. veljače 2021. 20:58 Napisao/la  SC
Mario Mandžukić

Mario Mandžukić i Ante Rebić prvi su put ove sezone zajedno zaigrali u startnih 11 Milana, koji je u prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige remizirao u Beogradu s Crvenom zvezdom (2:2).

Radovan Pankov od tragičara se prometnuo u domaćeg junaka, njegovim je autogolom Milan došao u vodstvo u 42. minuti, njegovim se pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade vremena Crvena zvezda spasila poraza, iako je gotovo pola sata igrala s igračem manje, nakon isključenja Rodića.

Rebić je igru napustio nakon prvog dijela, Mandžukić je izašao u 82. minuti u utakmici koju je Milan odigrao nakon razočaravajućeg poraza od Spezije, nakon kojeg su izgubili prvo mjesto u Serie A.

Teško da će trener Pioli biti zadovoljan i nakon ovog remija u Beogradu.

Real Sociedad, suparnik Rijeke u razigravanju po skupinama, doživio je na svom terenu težak poraz od Manchester Uniteda (0:4), Solskjaerova je momčad praktički osigurala plasman u osminu finala.

Plasman u naredni krug natjecanja praktički je osigurao i Tottenham uvjerljivom pobjedom protiv Wolfsbergera (1:4).

Utakmice šesnaestine finala Europa lige: Dynamo Kijev – Club Brugge 1:1 (Buyalskyy 62/Mechele 67), Braga – Roma 0:2 (Džeko 5, Mayoral 87), Crvena zvezda – Milan 1:2 (Kanga 52-11 m, Pankov 90+3/Pankov 42-ag, Hernandz 61-11 m), Olympiacos – PSV 4:2 (Bouchalakis 9. M'Vila 37, El Arabi 45+2, Masouras 83/Zahavi 14, 40), Real Sociedad – Manchester United 0:4 (Fernandes 27, 57, Rashford 65, James 90), Slavia Prag – Leicester 0:0, Wolfsberger – Tottenam 1:4 (Liendl 55/Son Heung-Min 13, Bale 28, Lucas 34, Carlos Vinicius 88), Young Boys – Bayer Leverkusen 4:3 (Fassnacht 3, Siebatcheu 19, 89, Meschack 44/Schick 49, 52, Diaby 68).