Europska liga: Prvi susreti osmine finala ponudili zanimljivu večer, Higuain postigao hat-trick

Četvrtak, 12. ožujka 2015. 22:52 Napisao/la  SC

Rezultati prvih utakmica: Napoli - Dinamo (M) 3:1, Villarreal - Sevilla 1:3, Club Brugge - Besiktas 2:1, Everton - Dinamo (K) 2:1, Dnipro - Ajax 1:0, Fiorentina - Roma 1:1, Wolfsburg - Inter 3:1, Zenit - Torino 2:0

Odigrani su prvi susreti osmine finala Europske lige. Drugo najcjenjenije europsko klupsko nogometno natjecanje ponudilo je pregršt zanimljivosti još jednog četvrtka. Niz preokreta, dva crvena kartona i dva jedanaesterca dogodili su se na osam terena. Bili su aktivni i neki hrvatski nogometaši, odigrali su mahom epizodne uloge u današnjim susretima.

Izjednačen najbrži gol u povijesti EL
Sevillin veznjak Vitolo zabio je protiv Villarreala pogodak u 13. sekundi susreta. Izjednačio je time rekord za najbrži pogodak u povijesti najnovije inačice drugog po jačini europskog klupskog natjecanja. Prije četiri godine igrač AEK-a iz Atene, Argentinac Blanco također je zabio u 13. sekundi.

Dvojac koji je odigrao svih devedeset minuta večeras tvore Domagoj Vida i Milan Badelj. Bivši branič Osijeka i Dinama na Goodison parku je sudjelovao u porazu svog Dinama iz Kijeva. Iako su njegovi suigrači preko Guseva poveli već nakon četrnaest minuta igre, golovima Naismitha i Lukakua s bijele točke Everton je stigao do slavlja, iako Ukrajinci također imaju aktivan rezultat uoči uzvrata. Nekadašnji kapetan Dinama igrao je u središnjici veznog reda svoje Fiorentine u domaćem remiju protiv Rome. Domaći su poveli preko Iličića, Keita je izjednačio u završnoj fazi susreta.

Wolfsburg je svladao Inter rezultatom 3:1, a hrvatski reprezentativci igrali su u posljednjim minutama utakmice. Kod domaćina je Perišić ušao tri minute prije kraja, Kovačić je za nerazzurre ušao pet minuta prije njega. Inače, Inter je također poveo golom Palacia već u šestoj minuti, domaća je momčad izjednačila golom Nalda dok je preokret dovršio Kevin De Bruyne s dva pogotka u posljednjih pola sata ogleda. Nikola Kalinić odigrao je posljednjih četrnaest minuta u pobjedi Dinipra nad Ajaxom, ostvarenoj golom Zozulje u 30. minuti. Momčad Besiktasa koju vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić doživjela je gostujući poraz u Belgiji. Club Brugge je okrenuo rezultat nakon pogotka Gokhana Torea na samom početku drugog poluvremena. De Sutter je izjednačio u 62. minuti a Refaelov postavio konačnih 2:1 s bijele točke na jedanaest minuta prije kraja.

Junak večeri zove se Gonzalo Higuain. Argentinski je napadač postigao sva tri gola za svoj Napoli u domaćoj pobjedi nad moskovskim Dinamom. Rusi su poveli preko Kuranyija već nakon druge minute igre, Napoli je i u toj utakmici izrežirao preokret. Sevilla je u španjolskom derbiju ostvarila uvjerljivu pobjedu od 3:1 na gostovanju kod Villarreala čime je učinila velik korak ka četvrtfinalu, dok je Zenit golovima Witsela i Criscita porazio Torino na svom stadionu rezultatom 2:0.