Europska liga: Mitrović tragičar, Celta Vigo, Manchester United, Ajax i Lyon u polufinalu

Petak, 21. travnja 2017. 00:06 Napisao/la  SC

Matej Mitrović  promašio jedanaesterac za Bešiktaš u osmoj seriji

Celta Vigo, Manchester United, Ajax i Lyon plaisrali su se u polufinale Europske lige.

Jedino je Celta Vigo prolaz osigurala u regularnom dijelu. Ajax i Manchester United isto su uspjeli u produžecima, a Lyon nakon izvođenja jedanaesteraca

Matej Mitrović ispao je tragičar, bivši stoper Rijeke promašio je jedanaesterac za Bešiktaš u osmoj seriji.

Gonalons je pogodio i Lyon se plasirao u polufinale.

Manchester United ušao je u polufinale pogotkom Rashforda u 107. minuti.

Momčad Josea Mourinha nije igrala dojmljivo, ali je propustila realizirati nekoliko izglednih prilika.

U promašajima je prednjačio Ibrahimović, koji se ozlijedio u zadnjoj minuti regularnog dijela.

Ajax je ostvario najveći preokret večeri.

Nakon što je neposredno pred produžetke ostao bez Veltmana, koji je u 80. minuti dobio drugi žuti karton, u 101. minuti Caliguri je postigao pogodak kojim je Schalke ušao u polufinale.

Međutim, desetorica igrača Ajaxa uspjela su u završnici drugoga produžetka postići dva pogotka.

Uzvrate utakmice četvrtfinala Europske lige: Genk - Celta Vigo 1:1 (3:4) (Trossard 67/Sisto 63), Bešiktaš - Lyon 7:8, nakon jedanaesteraca 2:1 (8:8) (Talisca 27, 58/Lacazette 34), Schalke - Ajax 3:2 (3:4) (Goretzka 53, Burgstaller 56, Caliguri 101/Viergever 11, Younes 120), Manchester United - Anderlecht 2:1 (Mkhitaryan 10, Rashford 107/Hanni 32)