Europska liga: Kalinić zabio za Dnjipro, Inter se u 90. minuti spasio blamaže protiv Vasluija

Četvrtak, 30. kolovoza 2012. 22:52 Napisao/la  SC

Nikola Kalinić postigao je pogodak za 4:2 u pobjedi nad Liberecom. Inter je prošao dalje protiv Vasluija, ali je zamalo opet poražen na Meazzi

Nogometaši Djnipro D'petrovska pobijedili su u uzvratu Liberec 4:2 i tako su osigurali plasman u skupine Europsku ligu, a posljednji pogodak na utakmici postigao je Nikola Kalinić u 87. minuti. Kalinić je u igru ušao u 56. minuti umjesto Brazilca Matheusa Nascimenta.

Inter se na domaćem travnjaku spasio nove blamaže. Naime, Inter je s gostovanja kod Vasluija donio prednost 2:0, ali u 33. minuti ostao je s igračem manje nakon isključenja Castellazzija.  Varela je u 79. minuti gostima donio vodstvo 2:1 i gosti iz Rumunjske su, poput Hajduka, bili nadomak senzacije i prolasku i u drugi krug za što im je nedostajao jedan pogodak. Ipak, Inter je od blamaže i poraza na domaćem terenu spasio Guarin u posljednjoj minuti.

Europska liga: Dila Gori - Maritimo 0:2 (0:1), Dnijpro D'petrovsk - Liberec 4:2 (2:2), APOEL Nicosia - Neftchi 1:3 (1:1), CSKA (M) - AIK 0:2 (1:0), Hapoel Tel Aviv  - Dudelange 4:0 (3:1), HJK Helsinki - Athletic Bilbao 3:3 (0:6), PSV - Zeta 9:0 (5:0), Rosenborg - Legia 2:1 (1:1), Heerenveen - Molde 1:2 (0:2), Sparta - Feyenoord 2:0 (2:2), Steaua - Ekranas 3:0 (2:0), Young Boys - Midtjylland 0:2 (3:0), Metalist Kharkiv - Dinamo Bukurešt 2:1 (2:0), Racing Genk - Lucerne 2:0 (1:2), Viktoria Plzen - Lokeren 1:0 (1:2), Bordeaux - Crvena zvezda 3:2 (0:0), Club Brugge - Debrecen 4:1 (3:0), Marseille - Sheriff 0:0 (2:1),  Hannover - Slask 5:1 (5:3), Inter - Vaslui 2:2 (2:0), Levante - Motherwell 1:0 (2:0), Partizan - Tromso 1:0 (2:3), Rapid Beč - PAOK 3:0 (1:2), AZ Alkmaar - Anji Makhachkala 0:5 (0:1), Lazio - Mura 3:1 (2:0), Newcastle - Atromitos 1:0 (1:1), Liverpool - Hearts 1:1 (1:0),  Videoton - Trabzonspor 4:2-11m (0:0, 0:0), Sporting - Horsens 5:0 (1:1), Twente - Bursaspor 4:1 (1:3).