Europska liga: Inter pobijedio Getafe u Njemačkoj, Manchester Utd. odradio formalnost

Srijeda, 05. kolovoza 2020. 23:02 Napisao/la  SC

Inter je pobijedio (2:0) Getafe i plasirao se u četvrtfinale nakon jedne utakmice osmine finala.

Inter i Getafe nisu stigli odigrati prvu utakmicu prije stanke zbog koronavirusa, pa su jednu utakmicu odigrali u Gelsenkirchenu.

Getafe je do 83. minute prema igri bio puno bliže produžecima nego Inter četvrtfinalu nakon što je poveo pogotkom Lukakua u 33. minuti.

Bolji je dojam ostavila španjolska momčad u drugom dijelu utakmice.

U 73. minuti Godin je igrao rukom, sudac je pokazao na bijelu točku nakon intervencije VAR-a.

U 75. minuti iskusni Molina nije iskoristio kazneni udarac, 38-godišnji kapetan Getafea loptu je poslao pokraj vratnice i propustio veliku priliku vratiti svoju momčad u utakmicu.

Eriksen je ušao u igru u 81. minuti umjesto Brozovića, dvije minute kasnije otklonio je dvojbe oko pobjednika, kada je iz blizine poslao loptu mrežu nakon pogrešne reakcije obrane Getafea.

Manchester United trebao je na Old Traffordu rutinski odraditi uzvratnu utakmicu protiv austrijske momčadi nakon što je prvu utakmicu pobijedio s čak 5:0.

Na kraju je jedva uspio pobijediti.

Utakmice osmine finala Europske lige: Inter - Getafe 2:0 (Lukaku 33, Eriksen 83), Manchester United - LASK 2:1 (Lingard 57, Martial 88/Wiesinger 55)