EUROPSKA LIGA

Inter pobijedio Cluj, Kovačić asistirao za gol

Četvrtak, 14. veljače 2013. 23:10 Napisao/la  SC

Rezultati: Atletico (M) - Rubin Kazan 0:2, Inter - Cluj 2:0, Borussia (M) - Lazio 3:3, Tottenham - Lyon 2:1

INTER - CLUJ 2:0

Giuseppe Meazza. Sudac: Koukoulakis (Grčka).

Strijelac: 1:0 Palacio (20'), 2:0 Palacio (87').

Žuti kartoni: Silvestre, Pereira (Inter), Muresan, Maah (Cluj).

INTER: Handanovič, Silvestre, Nagatomo, Pereira, Ranocchia, Cambiasso, Gargano, Guarín, Kovačić, Cassano (od 73' Alvarez),  Milito (od 10' Palacio).

CLUJ: Felgueiras, Rada, Cadu, Sepsi, Piccolo, Pinto, Muresan, Godemeche (od 39' Maftei), Camora, Rui Pedro, Maah (od 79' Hora).

Nogometaši Intera stekli su prednost nad rumunjskom Clujem u prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige. Junak večeri s dva pogotka bio je Palacio koji je u desetoj minuti zamijenio Diega Milita.

Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu u redovima milanskog sastava, hrvatski nogometaš odlično je asistirao za drugi pogodak na utakmice.

"Luda" utakmica odigrana je u Monchengladbachu. Borussia i Lazio remizirali su 3:3 u susretu u kojem je domaćin realizirao dva penala i promašio jedan, dok su gosti od 69. minute igrali s igračem manje zbog isključenog Diasa.

Tottenham je stekao minimalnu prednost nad Lyonom (2:1), junak je s dva pogotka opet bio Gareth Bale, dok je Dejan Lovren odigrao cijeli susret za francuski sastav. Dnjipro je na gostovanju kod Basela poražen 0:2, Ivan Strinić odigrao je cijelu utakmicu, dok je Nikola Kalinić igrao do 53. minute kada ga je zamijenio Seležnjov.

Svojevrsno iznenađenje priredio je i Rubin slavivši na gostovanju kod madridskog Atletica, branitelja naslova.

Rezultati prvih utakmica šesnaestine finala Europske lige: Atletico (M) - Rubin Kazan 0:2 (Karadeniz 6', Orbaiz 90'), Basel - Dnjipro 2:0 (Stocker 23', Streller 67'), Inter - Cluj 2:0 (Palacio 20', 87'), Borussia (M) - Lazio 3:3 (Stranzl 17', Marx 84'-11m, Arango 88'/Floccari 57', Kozak 64', Kozak 90'), Newcastle - Metalist Kharkiv 0:0, Stuttgart - Racing Genk 1:1 (Gentner 42'/Plet 90'), Tottenham - Lyon 2:1 (Bale 45', 90'/Umtiti 55').