EUROPSKA LIGA

Hajduk pobijedio Inter na San Siru !

Četvrtak, 09. kolovoza 2012. 22:43 Napisao/la  SC

Treće pretkolo: Inter - Hajdk 0:2. Poražavajuće za veliki Inter zvuči činjenica da Hajduk  ima pravo žaliti za propuštenim prilikama

Uzvratna utakmica 3. pretkola Europske lige

INTER – HAJDUK  0:2

Stadion San Siro. Gledatelja: 30.000

Sudac: Clement Turpin (Francuska)

Žuti kartoni: Samuel (Inter), Radošević, Vuković, Vršajević (Hajduk)

Strijelci: 0:1 Vukušić (22-11m), 0:2 Vuković (58)

INTER: Handanovič, Jonathan, Ranocchia, Samuel, Mbaye (55 Nagatomo), Zanetti, Cambiasso, Guarin, Sneijder (84 Silvestre), Coutinho (63 Longo), Milito

HAJDUK: Blažević, Vršajević, Maloča (10 Jonjić), Milović, Jozinović, Radošević, Oremuš, Milović, Andrijašević (59 Caktaš), Vuković (84 Luštica), Vukušić

Nogometaši Hajduka oprostili su se od natjecanja u pretkolima Europske lige načinom koji nitko nije očekivao. Hajduk je na San Siru pobijedio Inter rezultatom 2:0, milanski gigant dalje se plasirao zahvaljujući pobjedi od 3:0 u poljudskoj utakmici. Poražavajuće za veliki Inter zvuči činjenica da Hajduk nakon ovakve utakmice ima pravo žaliti za propuštenim prilikama u objema utakmicama.

Mlada momčad Hajduka iznenadila je Inter koliko pristupom, toliko i fizičkim kapacitetima. Trener Miško Krstičević uoči utakmice nije se šalio kada je najavio napadačku igru na San Siru, Hajduk je od prve minute stao vrlo visoko i odlučno. Već prvih nekoliko napada dalo je naslutiti da ova momčad Hajduka ima nešto što je rijetkost u hrvatskom nogometu: moć! Ulasci Hajduka u završnicu s nekoliko igrača učinili su utakmicu zanimljivom od prve minute.

U 17 . minuti Zanetti je pobjegao desnim bokom, ubacio u sredinu gdje je Blažević odbio loptu u Coutinha od kojega se lopta odbila u prečku. Pet minuta kasnije Hajduk je naplatio hrabri pristup.

U 22. minuti Vuković je prošao sredinom kaznenog prostora, Samuel je zakasnio s uklizavanjem i prekršajem zaustavio Hajdukova napadača. Sudac Turpin pokazao je na bijelu točke s koje je Vukušić smireno pogodio iznenađenje – 0:1.

U 24. minuti ponovo izgledna situacija pred Handanovičem. Vuković je loptom izbacio Milića iza leđa Interove obrane, Milić je stigao loptu pred Handanovičem, koji je u padu uspio sačuvati mrežu.

Momčad Intera trgnula se nakon nekoliko Hajdukovih prijetnji, u 26. minuti Sneijder je sjajnom asistencijom gurnuo Coutinha ravno prema Blaževiću, Brazilac je promašio cilj.

Završnica poluvremena pripala je Interu, koji je pojačao ritam i stvorio nekoliko prilika. U 37. minuti Guarin je silovitim udarcem s 20 metara okušao Blaževićev refleks, a onda su na isteku poluvremena uslijedile tri dobre prilike za domaćina. Dvije nije iskoristio Coutinho (45, 45+1),  jednu Milito (45+2).

U 50. minuti Vukušić je mogao zakomplicirati život Interu, ali je Handanovič osujetio njegov pokušaj.

U 58. minuti ni dva Handanoviča ne bi obranila Vukovićev udarac, prekrasnim pogotkom Hajduk je stigao na gol od senzacije. Jozinović je prošao lijevim bokom, ubacio u sredinu gdje je Vuković iz poluokreta s 15 metara lijevom nogom naciljao suprotni Handanovičev kut – 0:2.

Uslijedio je očekivani pritisak Intera, milanska momčad počela je kružiti loptom oko postavljene Hajdukove obrane. Iz pritiska se izrodilo nekoliko situacija iz kojih su igrači Intera mogli bolje reagirati, ali je splitska obrana dobro stajala pa je vrataru Blaževiću bilo lakše braniti vrata kada je trebalo. Najviše je zaprijetio Longo (74) čiji je udarac Blažević znalački obranio.

U trenucima kada je popustio pritisak, u 74. minuti, Hajduka su od poravnanja ukupnog rezultata dijelili centimetri. Vukušić se u okretu oslobodio Ranocchije, s 12 metara uputio prizemno loptu blizu desne vratnice nemoćnog Handanoviča.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, između ostalih zahvaljujući Blaževiću, koji je u 81. minuti osujetio Longov pokušaj.

Utakmice 3. pretkola Europske lige: Omonia – Crvena zvezda 0:0 (5:6, nakon 11m), Dinamo Moskva – Dundee Utd. 5:0 (7:2), Elfsborg – Horsens 2:3 (3:4), Aktobe – Genk 1:2 (2:4), Legia – Ried 3:1 (4:3), Metalurg Donjeck – Tromse 0:1 (1:2), Mlada Boleslav – Twente 0:2 (0:4), Aalesund – APOEL 0:1 (1:3), Rosenborg – Servette 0:0 (1:1, Rosenborg ide dalje), Spartak Trnava – Steaua 0:3 (1:3), Young Boys – Kalmar 3:0 (3:1), Gent – Videoton 0:3 (0:4), Lech – AIK 1:0 (1:3), Zeta – Sarajevo 1:0 (2:2, Zeta ide dalje), Sparta Prag – Admira 2:2 (4:2), Mura – Arsenal Kijev 0:2 (3:2), Vitese – Anzhi 0:2 (0:4), PAOK – Bnei Yehuda 4:1 (6:1), Plzen – Ruch 5:0 (7:0), Rapid Bukurešt – Heereven 1:0 (1:4), Hannover – St Patrik's 2:0 (5:0), Buraspor – KuPS 6:0 (6:1), Marseille – Eskisehirspor 3:0 (4:1), Maritimo – Asteras 0:0 (1:1, Maritimo ide dalje), Liverpool – Gomel 3:0 (4:0), Rapid Beč – Vojvodina 2:0 (3:2)