Europska liga: Hajduk pobijedio u Irskoj, Nikola Vlašić postao najmlađi strijelac za Bile u Europi

Četvrtak, 17. srpnja 2014. 22:24 Napisao/la  SC

Prvi susret drugog pretkola: Dundalk - Hajduk 0:2. Prvu je utakmicu Hajduk rutinski apsolvirao, pogocima Caktaša i Vlašića stečena je velika prednost uoči poljudskog uzvrata

Europska liga - prvi susret drugog pretkola

DUNDALK - HAJDUK 0:2

Stadion Oriel Park. Gledatelja 2.000

Sudac: Markus Hameter (Austrija)

Strijelci: 0:1 Caktaš (9) 0:2 Vlašić (73)

Žuti kartoni: Massey, Shields (Dundalk) Vlašić, Kouassi (Hajduk)

DUNDALK: Cherrie - Massey, Boyle, Gartland, Gannon - Shields (71 Shields) - Horgan (81 McMillan), Mountney (58 McDermott), Towell, Meenan - Hoban

HAJDUK: Stipica - Milić, Milović, Maloča, Vršajević - Caktaš, Bradarić (80 Maloku), Vlašić - Maglica (57 Anđelković), Kouassi (78 Bašić), Gotal

Hajduk je upisao vrlo važnu, veliku pobjedu u Irskoj protiv Dundalka. Bili su slavili 2:0, a u strijelce se upisao Nikola Vlašić. Pogotkom u sedamdeset i trećoj minuti susreta postao je tako najmlađi strijelac za Hajduk u nekom europskom natjecanju, osim što je pomogao Hajduku da prođe prvo europsko gostovanje ove sezone.

Hajduk je poveo u osmoj minuti, Vršajević je ubacio s desne strane, u kaznenom se prostoru vrlo dobro snašao povratnik nakon ozlijede koja ga je na dulje vrijeme odvojila od terena. Hajduk je dominirao kroz veći period utakmice, Irci su tek sporadično prijetili i nisu pokazali da mogu Hajduku zaprijetiti u uzvratnoj utakmici na Poljudu.