EUROPSKA LIGA Feyenoord - Sparta 2:2, navijači PAOK-a raketirali suparničku tribinu

Četvrtak, 23. kolovoza 2012. 22:41 Napisao/la  SC

Sparta je vodila 2:0, a Feyenoord je izjednačio u trećoj minuti sudačke nadoknade. Ivan Leko u dresu Lokerena asistirao za prvi pogodak u pobjedi nad Viktorijom iz Plzena 2:1

Nogometaši Feyenoorda i Sparte iz Praga remizirali su 2:2 u prvom susretu 4. pretkola Europske lige. Nizozemski prvoligaš na kraju je dobro prošao, gosti su vodili pogocima Kadleca u 23. i 27. minuti. Domaćin je smanjio preko Neloma (60'), a remi je donio Achahbar u trećoj minuti sudačke nadokande.

Manuel Pamić odigrao je cijelu utakmicu u dresu Sparte. Ivan Leko igrao je do 86. minute za Lokeren koji je na svom terenu svladao Viktoriju iz Plzena 2:1, te je bio asistent za prvi pogodak. Ivan Strinić odigrao je čitavu utakmicu za ukrajinski Dnipro koji je odigrao 2:2 na gostovanju kod češkog Slovana iz Libereca. Nikola Kalinić susret je odgledao s klupe.

PAOK Saloniki na domaćem terenu svladao je bečki Rapid 2:1, a utakmicu su obilježili domaći navijači koji su uoči utakmice utrčali na teren i raketama gađali tribine gdje su bili smješteni gostujući navijači. U prvoj utakmici nakon odlaska Roberta Prosinečkog s mjesta trenera, Crvena zvezda je na domaćem travnjaku remizirala protiv Bordeauxa 0:0.

Liverpool je na gostovanju svladao škotski Hearts autogolom Webstera u 78. minuti, dok je Inter na gostovanju svladao Vaslui 2:0.

Rezultati prvih utakmica  4. pretkola Europske lige: Anji Makhačhkala - AZ Alkmaar 1:0, Neftči - APOEL Nicosia 1:1, Tromso - Partizan 3.2,  Ekranas - Steaua 0:2, AIK - CSKA (M) 0:1, Atromitos - Newcastle 1:1, Sheriff - Marseille 1:2, Legia - Rosenborg 1:1, Liberec - Dnipro D'petrovsk 2:2, Molde - Heerenveen 2:0, Bursaspor - Twente 3:1, Dinamo Bukurešt - Metalist Kharkiv 0:2, Lucerne - Racing Genk 2:1, Trabzonspor - Videoton 0:0, Dudelange - Hapoel Tel Aviv 1:3, Feyenoord - Sparta 2:2., Midtjylland - Young Boys 0:3, Debrecen - Club Brugge 0:3, Lokeren - Viktoria Plzen 2:1, PAOK Saloniki - Rapid Beč 2:1, Vaslui - Inter 0:2, Hearts - Liverpool 0:1, Motherwell - Levante 0:2, Slask Wroclaw - Hannover 3:5, Horsens - Sporting 1:1, Athletic Bilbao - HJK Helsinki 6:0, Maritimo - Dila Gori 1:0, Mura - Lazio 0:2, Crvena zvezda - Bordeaux 0:0, Zeta Golubovci - PSV 0:5.