Europska liga: Dinamo ostvario prvu pobjedu, jedan pogodak dovoljan za vodeće mjesto

Četvrtak, 05. studenog 2020. 22:53 Napisao/la  SC
Atiemwen strijelac jedinog pogotka

Dinamo je pobijedio (1:0) Wolfsberger u 3. kolu, Atiemwen je strijelac jedinog pogotka Dinama u Europskoj ligi.

Dovoljnim da aktualni hrvatski prvak preuzme vodstvo na ljestvici bez primljenog gola u trima utakmicama.

U prvom dijelu momčadi su izgledale podjednako bezopasno, malo se toga konkretnog moglo vidjeti.

U 45. minuti Tafener je isključen nakon što je dobio drugi žuti karton, Dinamo je drugo poluvrijeme igrao s igračem više.

Pola sata igre u drugom dijelu Dinamo je potrošio na neuspješne pokušaje da odigra suvislu akciju, tek u 74. minuti Ademi je prvi put udarcem glavom natjerao vratara Koflera na intervenciju.

Minutu kasnije ušao je Atiemwen, dvije minute kasnije Atiemwen je primio loptu leđima okrenut vratima.

Imao je napadač Dinama dovoljno vremena i prostora da se okrene i loptu po travi pošalje u mrežu - 1:0.

U nastavku utakmice Wolfsberger je bio prisiljen igrati otvorenije, što Dinamo nije znao iskoristiti da ranije zaključi utakmicu.

Najbolju priliku nije iskoristio Leovac (88), kada je po lijevoj strani sam izašao ispred Koflera.

Treba naglasiti da su obje momčadi igrale bez nekoliko važnih igrača zaraženih koronavirusom.

DINAMO: Zagorac, Moharrami (75 Atiemwen), Lauritsen, Perić (15 Leovac), Gvardiol, Jakić (46 Kastrati), Majer, Franjić, Ademi, Oršić, Gavranović (90+3 Burton)

WOLFSBERGER: Kofler, Novak, Baumgartner, Lochoshvili, Pavelić (81 Hodžić), Stratznig, Wernitznig, Peretz (81 Schmerbock), Taferner, Dieng (54 Vizinger), Joveljić (46 Perić)

Nikola Vlašić odigrao je cijelu utakmicu za CSKA u neočekivano uvjerljivom porazu od Feyenoorda.

Europska liga, Skupina K, 3. kolo: Dinamo - Wolfsberger 1:0 (Atiemwen 76), Feyenoord - CSKA 3:1 (Haps 63, Kokcu 71, Geertruida 72/Senesi 80-ag)

Poredak: Dinamo 5, Wolfsberger 4, Feyenoord 4, Dinamo, CSKA 2