EUROPSKA LIGA

Chelsea svladao Rubin, Tottenham stigao 0:2

Četvrtak, 04. travnja 2013. 23:13 Napisao/la  SC

Prve utakmice četvrtfinala: Benfica - Newcastle 3:1, Fenerbahče - Lazio 2:0, Tottenham - Basel 2:2, Chelsea - Rubin 3:1

Europska liga, četvrtfinale

CHELSEA - RUBIN 3:1

Stamford Bridge. Sudac: Rocchi (Italija).

Strijelci: 1:0 Torres (16'), 2:0 Moses (32'), 2:1 Natcho (41'-11m), 3:1 Torres (70').

CHELSEA: Cech, Terry, Luiz, Azpilicueta, Bertrand, Lampard, Benayoun (od 82' Marin), Ramires, Moses (od 65' Hazard), Torres, Mata (od 78' Oscar).

RUBIN: Ryzhikov, Navas, Kuzmin (od 82' Kasaev), Kaleshin, Ansaldi, Sharonov, Orbaiz, Ermenko, Karadneiz, Natcho, Dyadyun (od 46' Rondon).

U četvrtak navečer odigrane su prve utakmice četvrtfinala Europske lige. Chelsea je na domaćem terenu pobijedio Rubin 3:1 u zanimljivoj utakmici.

Domaćin je poveo u 16. minuti. Fernando Torres primio je jednu dugu loptu i odlično se snašao u kaznenom prostoru - 1:0. U 32. minuti gosti nisu iskoristili nekoliko prilika da izbiju loptu, a Moses je sjajno potegnuo - 2:0.

Rubin se vratio u završnici prvog poluvremena. Ansaldi je potegnuo i pogodio Terry u ruku. Rocchi je pokazao na bijelu točku, a siguran je bio Natcho. Ipak, Torres je 20 minuta prije kraja vratio domaćinu dva gola prednosti. Mata je ubacio s lijevog boka, a Torres odlično pogodio glavom - 3:1.

Basel se s Otoka vratio remijem, Švicarci mogu žaliti da nisu uzeli puni plijen nakon što su ih Stocker i Frei od 30. do 34. minute doveli u vodstvo 2:0. Adebayor je smanjio u 40. minuti, a Sigurdsson donio remi lijepim pogotkom u 58. minuti nakon što je njegov udarac na putu u mrežu skrenuo švicarski branič.

Prve utakmice četvrtfinala: Benfica - Newcastle 3:1 (Rodrigo 25', Lima 65', Cardozo 71'-11m/Cisse 12'), Fenerbahče - Lazio 2:0 (Webo 78'-11m, Kuyt 90'), Tottenham - Basel 2:2 (Adebayor 40', Sigurdsson 58'/Stocker 30', Frei 34') Chelsea - Rubin 3:1 (Torres 16', 70', Moses 32'/Natcho 41'-11m).