PRETKOLO EUROPSKE LIGE

Athletic Bilbao pobijedio vrlo dobri Slaven Belupo

Četvrtak, 02. kolovoza 2012. 23:00 Napisao/la  SC

Athletic Bilbao - Slaven Belupo 3:1. Glavica u 87. minuti propustio veliku priliku

ATHLETIC BILBAO - SLAVEN BELUPO 3:1

Prva utakmica 3. pretkola Europske lige: Athletic Bilbao - Slaven Belupo 3:1.

Stadion San Mames. Sudac: Serhiy Boiko (Ukrajina).

ATHLETIC: Iraizoz, Iraola, Itturraspe, Ramalho (od 46' EKiza), De Marcos, Perez, Gurpegi, Toquero (od 63' Galarreta), Susaeta, Lopez, Gomez (od 46' Llorente).

SLAVEN BELUPO: Rodić, Kokalović, Grgić, Bubnjić, Rak (od 81' Pilipović), Delić (od 59' Glavica), Čanađija, Purić, Maraš, Batarelo, Bušić (od 52' Šaban).

Nogometaši Slaven Belupa poraženi su na gostovanju kod Athletic Bilbaa 1:3 u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige.

Domaćin je otpor gostiju slomio u 16. minuti pogotkom Lopeza, a tri minute kasnije stigao je hladan tuš za Španjolce kada je Delić Slavenu donio izjednačenje. Ali, hladan tuš uskoro se dogodio i na drugoj strani, samo minutu nakon izjednačujućeg pogotka, Susaeta je pogotkom glavom donio domačinu prednost.

Slaven se više nego dobro držao na teškom gostovanju. Ipak, Lopez je u 68. minuti jedan odbijanac pospremio za 3:1. I kada se činilo da bi Španjolci mogli još dodatno podebljati prednost, tri minute prije kraja Glavica je izbio sam pred vratara Atheltica, ali nažalost nije bio precizan.