Europska liga: Andriy Yarmolenko jedan od rijetkih Ukrajinaca koji se imao čemu veseliti

Četvrtak, 17. ožujka 2022. 20:43 Napisao/la  SC

Eintracht, West Ham, Atalanta, Barcelona, Braga, Glasgow Rangers i Lyon ostvarili su plasmane u četvrtfinale nakon uzvratnih utakmica, RB Leipzig ušao izravno

Andriy Yarmolenko odlučio pobjednika

Eintracht, West Ham, Atalanta, Barcelona, Braga, Glasgow Rangers i Lyon ostvarili su plasmane u četvrtfinale Europske lige nakon uzvratnih utakmica, RB Leipzig se plasirao u idući krug natjecanja nakon što je moskovski Spartak izbačen iz natjecanja.

West Ham je eliminirao Sevillu nakon produžetaka, Andriy Yarmolenko jedan je od rijetkih Ukrajinaca koji se imao čemu veseliti u četvrtak.

Yarmolenko je odbijenu loptu od vratara Bona gurnuo u mrežu i odlučio tko će otići u četvrtfinale.

Ivan Rakitić igrao je do 56. minute za Sevillu, Nikola Vlašić nije dobio priliku igrati za West Ham.

Tragičar večeri nosi dres Betisa, Eintracht je eliminirao španjolsku momčad autogolom Rodrigueza u 121. minuti.

Barcelona je uspjela pobijediti Galatasaray u uzvratu i proći u četvrtfinale, utakmicu je opet odlučio Aubameyang.

Mario Pašalić sjedio je na klupi Atalante u pobjedi protiv Leverkusena.

Borna Barišić igrao je od 80. minute za Glasgow Rangers, koji je unatoč porazu u Beogradu ostvario prolaz.

Uzvratne utakmice osmine finala Europske lige: Galatasaray - Barcelona 1:2 (0:0) (Marcao 28/Pedri 37, Aubameyang 50), Leverkusen - Atalanta 0:1 (2:3) (Boga 90+2), Monaco - Braga 1:1 (0:2) (Disasi 90/Ruiz 20), Crvena zvezda - G. Rangers 2:1  (0:3) (Ivanić 10, El Farodu 90+3-11m/Kent 56), Lyon - Porto 1:1 (1:0) (Dembele 13/Pepe 27), Eintracht - Betis 1:1 (2:1), nakon produžetaka (Rodriguez 120+1-ag/Iglesias 90) West Ham - Sevilla 2:0 (0:1), nakon produžetaka (Soucek 39, Yarmolenko 112)