EUROPA LIGA

Napoli uvjerljivo pobijedio u Wolfsburgu

Četvrtak, 16. travnja 2015. 23:11 Napisao/la  SC

Prve utakmice 1/4 finala: Wolfsburg - Napoli 1:4, Dinamo Kiev - Fiorentina 1:1, Club Brugge - Dnjipro 0:0, Sevilla - Zenit 2:1

Nogometaši Napolije priredili su najveće iznenađenje večeri uvjerljivo pobjedom gostujućom pobjedom protiv Wolfsburga, rezultat 4:1 praktično znači da se momčad Rafe Beniteza plasirala u polufinale. Benitez je nesumljivo majstor nokaut-utakmica, pobjednik Lige prvaka (Livepool, 2005) i Europa lige (Chelsea, 2013) sigurno je jedan od favorita za osvajanje ovogodišnje Europa lige.

Ivan Perišić bio je na klupi Wolfsburga do 64. minute, kada je ušao u igru umjesto Schurrlea.

Milan Badelj igrao je cijelu utakmicu za Fiorentinu, dok je Domagoj Vida ušao u igru za kijevski Dinamo već u 24. minuti umjesto Antunesa. Utakmica je završila neodlučeno pogotkom Babacara u 90. minuti čime su porasle šanse Fiorentine uoči uzvratne utakimice

Sevilla je preokrenula rezultat u završnici utakmice protiv Zenita, pogocima Bacce i Suareza u zadnjih dvadesetak minuta aktualni pobjednik Europa lige uspio je pobijediti (2:1) čvrsti Zenit. Protivnik Rijeke u skupini Europske lige, dominirao je u drugom dijelu utakmice, ali je Zenit pokazao da će uzvratna utakmica biti vrlo neizvjesna.

Club Brugge i Dnjipro odigrali su utakmicu bez pogodaka. Nikola Kalinić igrao je do 78. minute za Dnjipro, kada ga je zamijenio Seleznyov.

Prve utakmice četvrtfinala Europske lige: Wolfsburg - Napoli 1:4 (Bendtner 80/Higuain 15, Hamsik 23, 64, Gabbiadini 76), Dinamo Kiev - Fiorentina 1:1 (Lens 36/Babacar 90), Club Brugge - Dnjipro 0:0, Sevilla - Zenit 2:1 (Bacca 73, Suarez87/Ryazantsev 29)