Sevilla - Fiorentina i Napoli - Dnipro polufinalni parovi

Četvrtak, 23. travnja 2015. 23:17 Napisao/la  SC

Sevilla prolazak osigurala u 86. minuti pogotkom Gameira

U polufinalu Europske lige igraju Sevilla - Fiorentina i Napoli  - Dnipro, tako je odlučio ždrijeb u Nyonu.

U uzvratnim utakmicama 1/4 fnala najteže je bilo aktualnom pobjedniku natjecanja, Sevilla je prolazak osigurala u 86. minuti pogotkom Gameira. Protivnik Rijeke u skupini Europske lige u prvoj je utakmici pobijedio 2:1 i ukupnim rezltatom 4:3 ušao u ždrijeb polufinala.

Ivan Perišić bio je strijelac drugog pogotka za Wolfsburg u Napoliju, njegovim pogotkom njemački klub odigrao je neodlučeno (2:2), ali je prednost Napolija (4:1) iz prve utakmice bila nedostižna.

Nikola Kalinić ušao u igru u 72. minuti, deset minuta kasnije Shakhov je postigao pogodak odluke kojim je Dnipro eliminirao Club Brugge.

Domagoj Vida igrao je za Dinamo u porazu od Fiorentine, Milan Badelj ušao u igru u 79. minuti.

Uzvratne utakmice 1/4 finala Europa lige: Dnipro - Club Brugge 1:0 (1:0) (Shakhov 82), Fiorentina - Dinamo Kijev 2:0 (3:1) (Gomez 43, Vargas 90+3), Napoli - Wolfsburg 2:2 (6:3) (Callejon 49, Mertens 65/Klose 71, Perišić 73), Zenit - Sevilla 2:2 (3:4) (Rondon 48, Hulk 72/Bacca 6-11m, Gameiro 86)