EUROPA LIGA Dinamo osvojio bod protiv Fenerbahčea i osigurao prvo mjesto u skupini

Četvrtak, 29. studenog 2018. 20:55 Napisao/la  SC

U 63. minuti dogodila se sporna situacija u kojoj je Isla u kaznenom prostoru s leđa rukom povukao Olma i srušio ga, ali je austrijski sudac Schorgenhofer samo odmahnuo rukom

Amer Gojak (Dinamo) i Benzia (Fenerbahče)

Dinamo je u petom kolu Europa lige pred 20 tisuća gledatelja odigrao 0:0 u gostima kod turskog Fenerbahčea što je bilo dovoljno modrima da osvoje prvo mjesto skupine D.

Deseta je to utakmica Dinama bez poraza u Europa ligi.

Iako je Fenerbahče vodio glavnu riječ gotovo cijelu utakmicu, zagrebačka momčad uspjela je sačuvati mrežu.

Hrvatski prvak je u prvih 45 minuta imao jednu priliku.

U 10. minuti Stojanović je opalio izvana, Gavranović promijenio smjer lopte, a Harun Tekin uz puno muke zaustavio pokušaj napadača Dinama.

Domaćin je najbliže golu bio u završnici prvog dijela kada je Valbuena ubacio iz kornera, Livaković izletio u prazno, a Škrtel promašio cijeli gol.

Fenerbahče je dobro otvorio i drugo poluvrijeme, Valbuena je u 54. minuti ubacio s lijeve strane, a Frey glavom tukao preko gola.

Olmo je u 60. minuti opet pobjegao Turcima, zaustavio ga je Neustädter i zaradio žuti karton.

U 74. minuti opasno je zaprijetio Bruno Petković, no njegov udarac s ruba kaznenog prostora je obranio Tekin.

Dvojbena situacija dogodila se u 63. minuti.

Isla je u šesnaestercu s leđa rukom povukao Olma i srušio ga, ali je austrijski sudac Schorgenhofer samo odmahnuo rukom. Mogao je biti kazneni udarac, ali i drugi žuti karton za Isla.

U 75. minuti austrijski je sudac poništio gol Gojaka zbog dvojbenog prekršaja u napadu.

U 87. minuti sjajnu priliku imao je i Stojanović no pogodio je vanjski dio vratnice iz teške pozicije s desne strane.

Fenerbahče: Tekin, Isla, Neustädter, Škrtel, Ali Kaldirim, Alici, Jailson, Elmas, Benzia, Valbuena, Frey

Dinamo: Livaković, Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani, Ademi, Hajrović (90. Kadzior), Gojak, Olmo, Oršić (64. Šunjić), Gavranović (62. Petković).

U drugom susretu Anderlecht i Spartak Trnava su također odigrali bez golova.

Ivan Santini i Antonio Milić nisu nastupili za belgijski sastav.

Na ljestvici vodi Dinamo s 13 bodova, Fenerbahče ima osam bodova i osigurao je prolaz, Spartak ima četiri boda, dok je Anderlecht ostao na začelju s dva boda.

U posljednjem kolu 13. prosinca Dinamo će ugostiti Anderlecht, dok se u drugom susretu sastaju Spartak i Fenerbahče.