Konferencijska liga: Dinamo poražen, VAR poništio pogodak u sudačkoj nadoknadi

Četvrtak, 09. studenog 2023. 20:44 Napisao/la  SC

Dinamo još uvijek ima šanse za prolaz ukoliko pobijedi Astanu u gostima i Ballkani u Zagrebu što bi mu donijelo drugo mjesto u skupini, iza Viktorije koja je osigurala prolaz

Gol Viktorije
Gol Viktorije Foto: Screenshot

Nogometaši Dinama poraženi su u gostima kod Viktorije Plzen 1:0 u četvrtom kolu grupne faze Konferencijske lige.

Treći je ovo poraz Modrih

Rijekin nedjeljni protivnik nije uspio slomiti tvrde Čehe koji su poveli s bijele točke u 35. minuti.

Mišić je nakon kornera igrao rukom te je sudac Sidiropoulos pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Chory.

U 67. minuti nastavka Baturina je pao u kaznenom prostoru nakon što ga je srušio vratar Stanek, a sudac Sidiropoulos je dosudio kazneni udarac, ali zbog igranja rukom.

No, nakon provjere VAR-om jedanaesterac je poništen.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Dinamo je izjednačio golom Kulenovića koji je loptu glavom poslao u mrežu nakon ubačaja Ristovskog, ali VAR se uključio zbog zaleđa Ristovskog te je nakon poduže analize gol poništen.

Druge dvije momčadi iz skupine Astana i Ballkani odigrali su bez golova.

Dinamo još uvijek ima šanse za prolaz ukoliko pobijedi Astanu u gostima i Ballkani u Zagrebu što bi mu donijelo drugo mjesto u skupini.

VIKTORIA PLZEN - DINAMO 1:0 (1:0)

Doosan Arena. Gledatelja: 11084.

Sudac: A. Sidiropoulos (Grčka).

Strijelac: 1:0 Chory (35.-11m).

Žuti kartoni: Stanek, Kliment, Dweh, Kalvach, Jirka, Chory (Viktoria), Ristovski, Perković, Vidović, trener Jakirović, Moharrami, Marin.

VIKTORIA (3-4-2-1): Stanek - Dweh, Hranač, Jemalka - Kopić, Traore, Kalvach, Cadu - Jirka, Šulc (74. Bucha) - Chory (74. Kliment)

DINAMO (4-2-3-1): Zagorac - Ristovski, Perić, Perković, Ljubičić (79. Moharrami) - Bulat (46. Sučić), Mišić - Kaneko (Od 87. Marin), Baturina, Špikić (67. Vidović) - Emreli (46. Kulenović).

Poredak skupine: Viktoria Plzen 12, Ballkani 4, Astana 4, Dinamo 3