Liga prvaka: Real Madrid pobijedio u Napulju, Arsenal doživio poraz

Utorak, 03. listopada 2023. 23:07 Napisao/la  SC

Luka Modrić ušao  u igru u 64. minuti, Roko Šimić, Luka Sučić, Josip Juranović i Ivan Rakitić nisu uspjeli pobijediti

Liga prvaka - 2. kolo

Real Madrid pobijedio je Napoli u vrlo zanimljivoj i otvorenoj utakmici, koja je odlučena efektnim i neobičnim pogotkom.

Federico Valverde silovito loptu poslao u prečku iz voleja, lopta se odbila u Meretovu glavu dok je vratar domaćih lebdio u zraku i završila u mreži - 2:3.

Sjajni Jude Bellingham prvo je asistirao Vinicusu za pogodak, a onda mestralno postigao pogodak, kada je sam krenuo okomito na postavljenu obranu domaćina u kaznenom prostoru.

Luka Modrić ušao je u igru u 64. minuti umjesto Tonija Kroosa.

Real Sociedad suvereno je ostvario pobjedu u Salzburgu.

Roko Šimić odigrao je cijelu utakmicu za domaćina, Luka Sučić ušao je od 78. minute.

Josip Juranović igrao je u porazu Union Berlina, Braga je u sudačkoj nadoknadi stigla do pobjede iako je od 79. minute igrala bez isključenog Artura Jorgea.

Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Sevillu, koja je ostala bez pobjede u 95. minuti utakmice u Eindhovenu.

Manchester United nema boda nakon dvije utakmice, ne igra dobro ni u prvenstvu, ni u Ligi prvaka.

Casemiro je u 77. minuti morao u svlačionicu zbog drugoga žutog kartona nakon što je skrivio kazneni udarac koji Icardi nije iskoristio, promašio je vrata.

Tri minute kasnije Icardi je iskoristio pogrešan izlazak domaće obrane, pobjegao je po sredini i odlučio pobjednika.

Skupina A: Copenhagen - Bayern 1:2 (Lerager 56/Musiala 67, Tel 83), Manchester United - Galatasaray 2:3 (Hojlund 17, 67/Zaha 23, Akturkoglu 71, Icardi 81)
Poredak: Bayern 6, Galatasaray 4, Kopenhagen 1, Manchester United 0

Skupina B: Lens - Arsenal 2:1 (Thomasson 25, Wahi 69/G. Jesus 14), PSV - Sevilla 2:2 (de Jong 86-11m, Teze 90+5/Gudelj 68, Em Nesryi 87
Poredak: Lens 4, Arsenal 3, Sevilla 2, PSV 1

Skupina C: Union Berlin - Braga 2:3 (Becker 30, 37/Niakate 41, Bruma 51, Castro 90+4), Napoli - Real Madrid 2:3 (Ostigard 19, Zielinski 54-11m/V. Junior 27, Bellingham 34. Meret 78-ag))
Poredak: Real Madrid 6, Napoli 3, Braga 3, Union Belin 0

Skupina D: Salzburg - Real Sociedad 0:2 (Oyarzabal 7, Mendez 27), Inter - Benfica 1:0 (Thuram 62)
Poredak: Real Sociedad 4, Inter 4, Salzburg 3, Benfica 0