Liga prvaka: Real Madrid čudesnim preokretom ostvario plasman u finale

Srijeda, 04. svibnja 2022. 23:46 Napisao/la  SC

Rodrigo je osvjedočeni joker s klupe, dvama pogocima potpisao je jedan od najvećih preokreta u povijesti Lige prvaka

Real Madrid i Liverpool igraju u finalu Lige prvaka!

Nakon što je Liverpool u utorak u drugom poluvremenu trima pogocima preokrenuo utakmicu protiv Villarreala, Real Madrid je u srijedu dvama pogocima u sudačkoj nadoknadio ostvario neviđeni preokret

Utakmica je zapravo počela u 73. minuti, kada je Mahrez doveo Manchester City u vodstvo (1:0).

Do tada se igrala neočekivano suzdržano, posebice je iznenadio tonus momčadi Real Madrida, koja je energetski izgledala preslabo da bi mogla ugroziti vrata gostiju.

Nije ni City bio razigran, ali je djelovao taman toliko bolje da je zaslužio vodstvo.

Dvadesetak minuta prije kraja utakmice gosti u pogotkom Mahreza stekli ukupno dva pogotka prednosti, Courtois je primio pogodak u svoj kut, kasno je ugledao loptu.

Nakon toga Real Madrid počeo je dizati ritam, za desetak minuta protiv Manchester Cityja igrala je potpuno drugačija momčad.

Nakon što Grealish nije iskoristio dvije velike prilike u 87. minuti počeo je rasplet koji nitko nije mogao ni naslutiti.

Rodrigo je osvjedočeni joker s klupe, osigurao je pogotkom produžetke protiv Chelseaja, sada je dvama pogocima potpisao jedan od najvećih preokreta u povijesti Lige prvaka.

U 90. minuti bio je brži od Edersona nakon Benzemine asistencije, minutu kasnije glavom je loptu skrenuo u mrežu nakon Carvajalova ubačaja zdesna!

Čudesni preokret izvela je momčad, koja se vratila iz mrtvih u čak trima zadnjim utakmicama (PSG, Chelsea, Man. City).

Imao je Rodrigo čak priliku za hat-trick prije produžetaka, Ederson je obranio.

U produžecima Benzema je iznudio i mirno realizirao kazneni udarac, koji je Real Madridu osigurao plasman u finale.

Manchester City u produžecima je imao samo jednu (polu)prigodu (Fernandinho), Carlo Ancelotti je zatvorio utakmicu i otišao u povijest svjetskog nogometa.

REAL MADRID: Courtois, Carvajal, Militao (115 Vallejo), Nacho, Mendy, Modrić (75 Camavinga), Casemiro (75 Asensio), Kroos (68 Rodrygo), Valverde, Benzema (104 Ceballos), Vinicius (115 Vasquez)

MANCHESTER CITY: Ederson, Walker (72 Zinčenko), Dias, Laporte, Cancelo, Silva, Rodri (99 Sterling), De Bruyne (72 Gundogan), Mahrez (85 Fernandinho), G. Jesus (78 Grealish), Foden

Uzvratna utakmica polufinala Lige prvaka: Real Madrid - Manchester City 3:1 (3:4) (Rodrygo 90, 90+1, Benzema 95-11m/Mahrez 73)