PSG s igračem više eliminirao Barcelonu, Edin Terzić ostvario plasman u polufinale

Utorak, 16. travnja 2024. 22:49 Napisao/la  SC

Barcelona od 29. minute igrala s igračem manje, momčad koja Atleticu zabije četiri pogotka zaslužuje veliki respekt

Uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka

PSG i Borussia Dortmund prvi su polufinalisti Lige prvaka!

Barcelona je jako dobro izgledala u visokom presingu na početku utakmice, 16-godišnji Yamal pobjegao je po desnoj strani i asistirao Raphinhi za pogodak kojim je Barcelona uvećala prednost iz Pariza (pogledajte  OVDJE)

U 29. minuti Araujo je dobio izravni crveni karton zbog prekršaja nad igračem (Barcola) u izglednoj prilici za postizanje pogotka, odmah su se promijeili odnosi snaga na terenu u sjajnoj utakmici.

Isti je igrač (Barcola) precizno asistirao Dembeleu za klasično zakucavanje kojim su gosti izjednačili (pogledajte OVDJE)

U nastavku utakmice pariška je momčad pojačala pritisak, dvama pogocima (pogledajte   OVDJE i OVDJE)  preokrenula je ukupni rezultat.

Barcelona je pred kraj utakmice morala preuzeti rizik i pokušati postići pogodak s igračem manje, Raphina i Lewandowski bili su blizu.

Na kraju je Mbappe kaznio pokušaje domaće momčadi, koja je od 56. minute igrala bez isključenog trenera Xavija, koji se bolnim porazom oprostio od Lige prvaka na klupi Barcelone.

BARCELONA: Ter Stegen, Kounde, Araujo, Cubarsi, Cancelo (82 Joao Felix), De Jong (82 Fermin), Gündogan, Pedri (61 Torres), Yamal (34 Martinez), Lewandowski, Raphinha

PSG: Donnarumma, Hakimi, Marquinhos, Hernandez, Mendes, Zaire-Emery (81 Ugarte), Vitinha, Ruiz (77 Asensio), Dembele (88 Kolo Muani), Mbappe, Barcola (77 Kang In)

Barcelona - PSG 1:4 (3:2) (Raphinha 12/Dembele 40, Vitinha 54, Mbappe 61-11m, 89)
* u zagradi rezultat prve utakmice

Edin Terzić ostvario je veliki uspjeh, hrvatski stručnjak na klupi Borussije Dortmund eliminirao je favorizirani Atletico nakon golijade u Dortmundu.

Momčad koja Atleticu zabije četiri pogotka na ovakoj razini natjecanja zaslužuje veliki respekt, poznato je kako Diego Simeone igra turnirski nogomet.

BORUSSIA DORTMUND: Kobel, Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen, Sabitzer, Can, Brandt (90 Reus), Sancho (86 Ozcan), Adeyemi (66 Bynoe-Gittens), Füllkrug

ATLETICO MADRID: Oblak, Molina (46 Barrios), Witsel, Giménez, Hermoso, Azpilicueta (46 Riquelme), Llorente, Koke, De Paul (84 Niguez), Morata (46 Correa), Griezmann

Borussia (D) - Atletico 4:2 (1:2) (Brandt 34, Maatsen 39, Fullkrug 71, Sabitzer 74/Hummels 49-ag, Correa 64)