LIGA PRVAKA

Portu golijada, Borussia slomila Real

Srijeda, 24. listopada 2012. 22:47 Napisao/la  SC

Rezultati 3. kola, skupina A: Porto - Dinamo (K) 3:2. Skupina D: Ajax - Manchester City 3:1, Borussia (D) - Real 2:1

SKUPINA A

PORTO - DINAMO (K) 3:2

Stadion Dragao. Gledatelja: 36.789

Sudac: Pavel Kralovec (Slovačka)

Strijelci: 1:0 Varela (15), 1:1 Gusev (21), 2:1 Martinez (36), 2:2 Brown (72), 3:2 Martinez (76)

Žuti kartoni: Maicon (Porto), Garmash, Betao, Veloso (Dinamo Kijev)

PORTO: Hélton, Danilo, Maicon, Otamendi, Mangala, Fernando, Lucho González, Moutinho (75 Defour), Varela (64 Atsu), Rodriguez (90 Lopes), Martinez

DINAMO (K): Šovkovski, Betão, Mihalik, Hacherydy, Taiwo, Vukojević (84 Kranjčar), Garmash, Veloso, Jarmolenko, Gusev, Brown

Ljepotica večeri otišla je na stranu Porta, koji uvjerljivo grabi prema osmini finala. Portugalcima je nova tri boda osigurao dvostruki strijelac Martinez, postavivši u 76. minuti konačni rezultat.

Ivan Vukojević u igri je proveo 74. minuta za goste, a na terenu ga je zamjenio njegov reprezentativni kolega Niko Kranjčar.

SKUPINA D

BORUSSIA (D) - REAL 2:1

Stadion Dortmund. Gledatelja: 65.000

Sudac: Kassai (Mađarska)

Strijelci: 1:0 Lewandowski (36), 1:1 Cristiano Ronaldo (38), 2:1 Schmelzer (64)

Žuti kartoni: Ramos, Xavi Alonso (Real)

BORUSSIA (D): Weidenfeller, Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer, Bender (67 Gündogan), Kehl, Reus (90 Perišić), Götze (87 Schieber), Großkreutz, Lewandowski

REAL: Casillas, Ramos, Varane, Pepe, Essien, Alonso, Khedira (20 Modrić), Di María, Özil, Cristiano Ronaldo, Benzema (73 Higuaín)

Njemački prvak opet je slavio u reprizi polufinala 1998. godine. Ovoga puta bilo je 2:1 za momčad iz Dortmunda. Domaćinu je pobjedu donio Schmelzer u 64. minuti dvoboja.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić za domaćine je ušao u 90. minuti, dok je njegov reprezentativni kolega na drugoj strani Luka Modrić u igri proveo 70 minuta, zamjenivši u ranoj fazi utakmice Khediru.

Rezultati, skupina B: Arsenal - Schalke 0:2 (Huntelaar 76, Afellay 86), Montpellier - Olympiakos 1:2 (Charbonnier 49/Torosidis 73, Mitroglou 90. Poredak: Schalke 7, Arsenal 6, Olympiacos 3, Montpellier 1

Skupina C: Zenit - Anderlecht 1:0 (Keržakov 72), Malaga - Milan 1:0 (Joaquin 64). Poredak: Málaga 9, Milan 4, Zenit 3, Anderlecht 1

Skupina: D: Ajax - Manchester City 3:1 (De Jong 45, Moisander 57, Eriksen 68/Nasri 22), Borussia (D) - Real 2:1 (Lewandowski 36, Schmelzer 64//Cristiano Ronaldo 38). Poredak: Borussia (D) 7, Real Madrid 6, Ajax 3, Manchester City 1