Mateo Kovačić odigrao svih 90 minuta, PSG deklasirao Milan na Parku Prinčeva

Srijeda, 25. listopada 2023. 23:05 Napisao/la  SC

Manchester City, Barcelona napravili su velik korak ka drugom krugu dohvativši treću pobjedu, Luka Ivanušec igrao u pobjedi Feyenoorda, Dani Olmo strijelac

Erling Haaland

Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta u pobjedi Manchester Cityja na gostovanju kod Young Boysa u Bernu.

Utakmicu je obilježio Erling Haaland dvama pogocima, Manchester City praktički je osigurao drugi krug natjecanja.

Joško Gvardiol treću pobjedu svoje momčad u G skupini gledao je s klupe.

Gvardiolova bivša momčad na domaćem je terenu svladala Crvenu zvezdu, posljednji pogodak za Red Bul Leipzig postigao je Dani Olmo.

Luka Ivanušec igrao je od 78. minute za Feyenoord, koji je na domaćem  terenu svladao Lazio i skočio na prvo mjesto E skupine budući da je u drugoj utakmici Atletico Madrid uspio izvući remi na gostovanju kod Celtica.

Ivan Bebek bio je pomoćnik suca Kajtazovića u VAR sobi na Parku prinčeva tijekom dvoboja PSG-a i Milana, na njihovu inicijativu sudac Slavko Vinčič poništio je na startu drugog dijela pogodak Dembelea i na taj način vratio Milan u život, ali samo nakratko.

Predvođeni Mbappeom, Zaire-Emeryjem i Dembeleom Parižani su jednostavno bili prejaki, Milan niti u jednom trenutku nije mogao parirati domaćinima, koji su dohvatili svoju drugu pobjedu u Ligi prvaka ove sezone.

U drugoj utakmici grupe F Borussia Dortmund svladala je Newcastle na gostovanju, Milan je sve dalje od drugog kruga.

Barcelona je protiv Shaktara dohvatila treću pobjedu i praktički osigurala drugi krug natjecanja, na tom putu je i Porto, koji je preokretom u nastavku došao do uvjerljive gostujuće pobjede protiv Antwerpena, portugalskoj momčadi to je drugo slavlje.

Grupa E: Feyenoord – Lazio 3:1 (Gimenez 31, 74, Zerrouki 45+2/Pedro 83), Celtic – Atletico Madrid 2:2 (Furuhashi 4, Palma 28/Griezmann 25, Morata 53)

Poredak: Feyenoord 6, Atletico Madrid 5, Lazio 4, Celtic 1 bod

Grupa F: Newcastle – Borussia Dortmund 0:1 (Nmecha 45), PSG – Milan 2:0 (Mbappe 32, Kolo Muani 53, Lee Kang-in 53)

Poredak: PSG 6, Borussia Dortmund 4, Newcastle 4, Milan 2 boda

Grupa G: RB Leipzig – Crvena zvezda 3:1 (Raum 12, Simons 59, Olmo 84/Stamenić 70), Young Boys – Manchester City 1:3 (Elia 52/Akanji 48, Haaland 67, 86)

Poredak: Manchester City 9, RB Leipzig 6, Young Boys 1, Crvena zvezda 1 bod.

Grupa H: Barcelona – Shaktar 2:1 (Tores 28, Lopez 36/Sudakov 62), Antwerpen – Porto 1:4  (Yusuf 37/Evanilson 46, Eustaquio 54, Evanilson 69, 84)

Poredak: Barcelona 9, Porto 6, Shaktar 3, Antwerpen bez bodova.