Liga prvaka: Manchester City stekao veliku prednost, Inter odigrao najbolju utakmicu

Utorak, 11. travnja 2023. 22:59 Napisao/la  SC

Nakon što Sane u 54. minuti nije iskoristio najbolju priliku za Bayern, bavarska momčad kao da se ugasila

Liga prvaka: Manchester City  stekao veliku prednost, Inter odigrao najbolju utakmicu

Manchester City dvama pogocima u završnici stekao je veliku prednost (3:0) uoči uzvrata, Bayern je zadnjih pola sata utakmice na Etihadu odigrao vrlo loše, Thomas Tuchel očito će imati puno posla u Munchenu.

Rodri je atraktivnim udarcem s 25 metara u 27. minuti pogodio desne rašlje vratara Sommera čime je City stekao prednost tijekom utakmice koja je bila očekivano ravnopravna prvih sat vremena.

Bayern je dobro kontrolirao igrače Cityja u završnici, nije izgledao bezazleno u brzim izlascima iz bloka, ništa nije slutilo onakvu završnicu.

Nakon što Sane u 54. minuti nije iskoristio najbolju priliku za Bayern, Ederson je obranio njegov udarac na ulasku u kazneni prostor, Bayern kao da se ugasio.

Manchester City pojačao je pritisak, nekoliko nesmotenih reakcije igrača Bayerna najavile su neočekivani pad u igri bavarske momčadi.

Upamecano je katastrofalnom pogreškom izgubio loptu u zadnjoj liniji u 70. minuti, Haaland je precizno pogodio u glavu Bernarda Silvu, koji je povećao prednost.

U 77. minuti Stones je nadvisio obranu Bayerna, glavom je odigrao Haalandu, koji nije propustio realizirati prvu priliku na utakmici.

Norvežanin je time postigao 45 pogodaka u svim natjecanjima ove sezone što je novi rekord Premierlige, a sezona još nije završila.

Do kraja utakmica igrači Bayerna moraju biti zadovoljni što Manchester Cty nije uvećao prednost, Sommer je dvaput sjajno reagirao.

MANCHESTER CITY: Ederson, Akanji, R. Dias, Ake, Stones, Rodri, B. Silva, De Bruyne (68 Alvarez), Gündogan, Grealish, Haaland

BAYERN: Sommer, Pavard, De Ligt, Upamecano, Davies (81 Cancelo), Kimmich, Goretzka, Coman, Musiala (69 Mane), Gnabry (80 Muller), Sane

Manchester City - Bayern 3:0 (Rodri 27, B. Silva 70, Haaland 77)

Inter je iznenadio kvalitetom igre u Lisabonu, momčad Simonea Inzaghija odigrala je najbolju utakmicu u Ligi prvaka i zasluženo stekla prednost uoči uzvrata.

Benfica nije opravdala očekivanja pritajenog favorita, očito da nedavni poraz od Porta nije bio slučajan, momčad koja je igrala najbolji nogomet u prvom dijelu sezone Lige prvaka nije ni približno u istom tonusu.

Barella je glavom iz blizine pogodio mrežu za 0:1.

U 82. minuti Lukaku je realizirao kazneni udarac nakon što je VAR otkrio da je Joao Mario igrao rukom.

Marcelo Brozović odigrao je utakmicu na visokoj razini.

BENFICA: Vlachodimos, Gilberto, A. Silva, Morato, Grimaldo, Florentino (64 Neres), Ciquinho, Joao Mario, Aursnes, Rafa Silva, G. Ramos

INTER: Onana, Darmian, Acerbi, Bastoni (90+1 de Vrij), Dumfries (87 D'Ambrosio), Barella, Brozović, Mhitarjan, Dimarco (63 Gosens), Martinez (63 Correa), Džeko (63 Lukaku)

Benfica - Inter 0:2 (Barella 51, Lukaku 82-11m)