LIGA PRVAKA Manchester City - Real Madrid i Inter - Milan parovi polufinala, Manchester City i Inter sigurno sačuvali prednosti iz prvih utakmica

Srijeda, 19. travnja 2023. 23:03 Napisao/la  SC

Inter većim dijelom uzvratne utakmice potvrdio da dobra igra u prvoj utakmici nije bila slučajnost, Erling Haaland nastavio niz

Manchester City - Real Madrid i Inter - Milan parovi su polufinala Lige prvaka.

Inter i City u uzvratima su sačuvali prednosti iz prvih utakmica i ostvarili plasmane u polufinale.

U 17. minuti Sane je pobjegao obrani gostiju, izašao je iskosa slijeva ispred Edersona i promašio vrata.

Veliku je priliku propustio Sane vratiti Bayern u polufinale ranim pogotkom!

Bayern je očekivano imao inicijativu, City je mimo običaja prepustio posjed lopte domaćinu i igrao na kontre.

U 37. minuti Upamecano je igra rukom, Haaland je loptu s bijele točke poslao visoko preko vratiju, Bayernu je ostala nada...

U 42. minut Coman je iskosa slijeva neuspješno pokušao svladati Edersona, Musiala se u sudačkoj nadoknadi nije najbolje snašao ispred vratara gostiju.

Nastavile su obje momčadi igrati isto u nastavku, gosti su čekali kontru odluke, u 55. minuti Haalandov udarac obranio je Sommer.

U 58. minuti dogodilo se očekivano: Haaland je krenuo prema Upamecanu, koji se poskliznuo na rubu kaznenog prostora, Haaland je izašao ispred Sommera i nastavio nevjerojatni niz pogodaka ove sezone - 0:1.

Ukupno četiri pogotka prednosti gostiju utakmicu su pretvorila u odrađivanje obveze, Bayern se trudio postići makar jedan pogodak u utakmicama protiv Manchester Cityja.

Trud se isplatio u 81. minuti, kada je lopta Akanjija pogodila u ruku, a Kimmich sigurno izveo kazneni udarac.

BAYERN: Sommer, Pavard (78 Stanišić), De Ligt, Upamecano, Cancelo (63 Davies), Kimmich, Goretzka, Coman, Musiala (72 Muller), Sane (63 Mane), Choupo-Moting (71 Tel)

MANCHESTER CITY: Ederson, Akanji, Dias, Ake (66 Laporte), Stones, Rodri, B. Silva, De Bruyne (88 Walker), Gündogan, Grealish, Haaland (84 Alvarez)

Bayern - Manchester City 1:1 (0:3) (Kimmich 82-11m/Haaland 57)
* u zagradi rezultat prve utakmice

Inter je većim dijelom uzvratne utakmice potvrdio da dobra igra u prvoj utakmici nije bila slučajnost u sezoni koja će ostati upamćena samo po dobrim igrama u Ligi prvaka.

Barella je atraktivnim pogotkom u 14. minuti odredio tijek uzvratne utakmice, Inter je rano povećao ukupnu prednost na tri pogotka.

Benfica je u Milanu samodopadno uživala u igri kratkih pasova, relativno je brzo izjednačila nakon što je Aursnes glavom poslao loptu u mrežu nakon ubačaja Rafe Silve.

Takva igra odgovara profilu igrača Intera, kojima paše okomita igra u brzim izlascima, na takav su način domaćini postignuli još dva pogotka.

Iskoristila je Benfica pad koncentracije domaće momčadi u završnici i dvama pogocima u završnici izbjegnula poraz.

INTER: Onana, Darmian, Acerbi, Bastoni (80 D'Ambrosio), Dumfries, Barella (76 Calhanoglu), Brozović, Mhitarjan, Dimarco (80 Gosens), Džeko (76 Lukaku), Martinez (76 Correa)

BENFICA: Vlachodimos, Gilberto (46 Neres), A. Silva, Otamendi, Grimaldo, Florentino, Chiquinho (80 Neves), R. Silva (80 Musa), Joao Mario (89 Schjelderup), Aursnes, Ramos (74 Guedes)

Inter - Benfica 3:3 (2:0) (Barella 14, L. Martinez 65, Correa 78/Aursnes 38, A. Silva 86, Musa 90+5)