Liga prvaka: Chelsea izvukao bod u Parizu, Bayern sačuvao mrežu s desetoricom igrača

Utorak, 17. veljače 2015. 22:49 Napisao/la  SC

Prve utakmice osmine finala Lige prvaka: PSG - Chelsea  1:1, Šahtar - Bayern 0:0

Nogometaši Chelsea uspjeli su osvojiti bod na Parku prinčeva u utakmici tijekom koje je PSG bio bliže pobjedi. U 36. minuti Cahill je perifernim pogledom vidio Ivanovića, petom je skrenuo loptu u središte kaznenog prostora točno na Ivanovićevu glavu, Sirigu nije imao šanse zaustaviti let precizno plasirane lopte - 0:1.

Chelsea je došao u vodstvo, a da nije stvorio ni jednu izglednu priliku uključujući akciju uoči Ivanovićeva pogotka. Na drugoj strani PSG je stvorio jednu pravu priliku, u 11. minuti Matuidi je glavom loptu poslao ravno u Courtoisa nakon Cavanijeva preciznog ubačaja. U istoj minuti i Ibrahimović je pokušao udarcem glavom, ali je Lavezzijev ubačaj bio preslab za jači udarac.

U drugom dijelu PSG je pojačao dozu agresivnosti i pritisnuo, u 54. minuti Cavani je udarcem glavom izjednačio, što je stvorilo dodatni psihološki pritisak na goste. Imali su Parižani tri izgledne prilike u drugom drugom dijelu. Courtois je dvaput obranio Ibrahimovićeve pokušaje, Cavani je na kraju atraktivnog prodora vrhom kopačke loptu posalo pokraj gola.

Činjenica je Courtois bio najbolji igrač Chelseaja najbolje govori u prilog boljoj igri PSG. Porazno zvuči za Josea Mourinha da momčad Chelsea  tijekom cijele utakmice nije stvorila ni jednu priliku.

PSG: Sirigu, van der Wiel, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell, Verratti, Luiz, Matuidi, Lavezzi (81 Pastore), Ibrahimović, Cavani

CHELSEA: Courtois, Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta, Ramires, Matić, Willian (79 Cuadrado), Fabregas (83 Oscar), Hazard, Costa (81 Remy)

Šahtar je vrlo agresivnom igrom dobro parirao Bayernu, koji je djelovao prilično suzdržano i bojažljivo. Unatoč tome Bayern ima takvu kvalitetu da domaćin nije imao šanse ostvariti više od remija.

U 65. minuti Xabi Alonso dobio je drugi žuti karton, ali Šahtar do kraja utakmice nije ozbiljno ni prišao vrataru Neueru. I kada ne igra dobro, Bayern je toliko moćan da ne mora strahovati za poraz.

ŠAHTAR: Pyatov, Kucher, Shevchuk, Srna, Rakitskiy, Fred, Fernando, Costa (78 Bonfim), Teixeira, Adriano (89 Gladkiy), Taison (84 Wellington)

BAYERN: Neuer, Rafinha, Boateng, Bernat, Alaba, Alonso, Ribéry, Götze (75 Lewandowski), Schweinsteiger, Robben, Müller (70 Badstuber)

Prve utakmice osmine finala Lige prvaka: PSG - Chelsea  1:1 (Cavani 54/Ivanović 36), Šahtar - Bayern 0:0