Liga prvaka: Šime Vrsaljko igrao u porazu Atlética, Vida igrao u golijadi Dynama Kiev

Utorak, 06. prosinca 2016. 22:37 Napisao/la  SC

Utakmice 6. kola: Barcelona – Borussia M'gladbach 4:0, Bayern - Atlético Madrid 1:0, Dynamo Kiev – Besiktas 6:0

Liga prvaka – 6. kolo

U skupini A Arsenal je osigurao pobjedu u prvom dijelu, točnije nakon samo 16. minuta igre, a dvostruki strijelac je bio Lucas Perez.

Isti igrač pogodio je mrežu domaćih na početku nastavka utakmice, a pobjedu je zaključio Iwobi. Počasni pogodak za Basel djelo je Doumbie u 78. minuti.

Bayern je na Allianz Areni pobijedio Atlético Madrid pogotkom Lewandowskog u 28. minuti iz slobodnog udarca sa 19 metara.

Slovenski vratar Jan Oblak samo je ispratio loptu u rašljama svog gola. Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susret za goste iz Madrida.

Dynamo Kiev napunio je mrežu Besiktatsa. Već u prvom poluvremenu bilo je 4:0, a Domagoj Vida odigrao je cijeli susret za domaći sastav.

Ivan Rakitić nije bio u sastavu Barcelone zbog žutih kartona, a njegovi suigrači bez većih problema svladali su Borussiju M'gladbach.

Strijelci su bili Messi i Turan tri puta.

Jozo Šimunović odigrao je cijeli susret za Celtic koji je kod Manchester Citya stigao do boda u susretu koji je završio 1:1.

Marko Rog  debitirao je u Ligi prvaka u dresu Napolija,  odigrao je posljednjih 10 minuta umjesto Insignea.

Skupina A: Basel – Arsenal 1:4 (Doumbia 78/Perez 8,16, 47, Iwobi 54), PSG – Ludogorets 2:2 (Cavani 61, Di Maria 90+3/Misidzhan 15, Wanderson 69)
Poredak: Arsenal 14, PSG 12, Ludogorets 3, Basel 2

Skupina B: Benfica – Napoli 1:2 (Jimenez 87/Callejon 60, Mertens 79), Dynamo Kiev – Besiktas 6:0 (Besedin 9, Yarmolenko 31-11 m, Buyalskyy 33, Gonzalez 45+3, Sydorcuk 60, Moraes 77 )
Poredak: Napoli 11, Benfica 8, Besiktas 7, Dynamo Kiev 5

Skupina C: Barcelona – Borussia M'gladbach 4:0 (Messi 16, Turan 50, 54, 67), Manchester City – Celtic 1:1 (Iheanacho 8/Roberts 4)
Poredak: Barcelona 15, Manchester City 9, Borussia M'gladbach 5, Celtic 3

Skupina D: Bayern - Atlético Madrid 1:0 (Lewandowski 28), PSV - FK Rostov 0:0
Poredak: Atlético Madrid 15, Bayern 12, Rostov 5, PSV 2