Liga prvaka: Ronaldo fantastičnim pogotkom eliminirao Juventus, Bayern odradio posao

Utorak, 03. travnja 2018. 22:46 Napisao/la  SC
Ronaldo
Ronaldo

Cristiano Ronaldo još jednom je fascinirao nepodnošljivom lakoćom postizanja pogodaka, a pogodak "škaricama" koji je postigao Juventusu godinama će se prikazivati kao vrhunska atrakcija.

Ronaldo je eliminirao Juventus, ukupno postigao 14 pogodaka i postao prvi igrač u povijesti Lige prvaka koji je bio strijelac u deset utakmica zaredom.

Već u 3. minuti Ronaldo je podmetnuo nogu u ravni prve vratnice i pogodio suprotni kut - 0:1.

Rani pogodak oslobodio je goste nervoze, teret negativnog rezultata odmah je prebačen na leđa domaćina.

Dobro je Juventus izgledao u prvom dijelu utakmice, visoki presing i okomiti nogomet učinio je utakmicu vrlo zanimljivom.

Stvorili su domaćini najbolju priliku iz prekida, Navas je obranio Higuainu, sve ostalo događalo se pod strogom kontrolom gostiju.

Dapače, Kross je udarcem s 20 metara zatresao gredu.

U drugom dijelu odnos snaga ostao je isti, Real Madrid je strpljivo kontrolirao vodstvo i čekao - Ronalda!

U 64. minuti na Carvajal je ubacio zdesna, a Ronaldo bravoruznom akrobacijom "škaricama" loptu poslao u sami kut pokraj nemoćnog Buffona - 0:2.

U 66. Dybala dobio je drugi žuti karton, desetorica igrača Juventusa nisu imali šanse završnicu neizvjesnom.

Naprotiv, Marcelo je u 77. minuti na Ronaldovu asistenciju pogotkom dotukao domaćinu svaku nadu da će ove sezone igrati finale Lige prvaka.

Inače, Zidane je utakmicu počeo s istim sastavom koji je pobijedio Juventus u finalu Lige prvaka prošle sezone.

To znači da se približava kraj ove sezone i da dolazi vrijeme najboljih.

Luka Modrić odigrao je na visokom nivou do 81. minute, kada je umjesto njega ušao Mateo Kovačić.

Kovačić je u 88. minuti pogodio gredu, malo je nedostajalo da Juventus doživi teži poraz.

U 92. minuti Ronaldo je ostao sam na 6 metara od Buffona, Lucas je idealno odigrao, a Ronaldo promašio prazna vrata...

Tek toliko da pokaže da na svijetu nema savršnih nogometaša. Ima samo jedan koji se približio savršenstvu...

Mario Mandžukić ušao je u igru u 69. minuti, kada je utakmica praktično završila.

JUVENTUS: Buffon, De Sciglio, Barzagli, Chiellini, Asamoah (69 Mandžukić), Khedira (75 Cuadrado), Bentancur, Costa (69 Matuidi), Sandro, Dybala, Higuain.

REAL MADRID: Navas, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Kroos, Casemiro, Isco (75 Asensio), Modrić (82 Kovačić), Ronaldo, Benzema (59 Lucas)

Sevilla je u prvom dijelu utakmice djelovala kao momčad koja može iznenaditi Bayern, ali je bavarska momčad u drugom dijelu dignula ritam i lakoćom ostvarila prednost uoči uzvrata.

SEVILLA: Soria, Navas, Lenglet, Kjaer, Escudero, N’Zonzi, Pizarro, Sarabia, Vazquez, Correa (78 Ramirez), Ben Yedder (80 Muriel)

BAYERN: Ulreich, Kimmich, Hummels, Boateng, Bernat (46 Rafinha), Martinez, Thiago, Vidal (36 Rodriguez), Muller, Lewandowski, Ribery (79 Robben)

Prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka: Juventus - Real Madrid 0:3 (Ronaldo 3, 64, Marcelo), Sevilla - Bayern 1:2 (Sarabia 31/Navas 37-ag, Alcantara 68)