Liga prvaka: Olympiakos odnio bodove s Emiratesa, Jose Mourinho izgubio u Portu

Utorak, 29. rujna 2015. 22:16 Napisao/la  SC

Rezultati 2. kola: Arsenal - Olympiakos 2:3, Barcelona - Bayer 2:1, BATE - Roma 3:2, Porto - Chelsea 2:1, Maccabi Tel Aviv - Dinamo Kijev 0:2, Lyon - Valencia 0:1, Zenit - Gent 2:1

Nakon poraza od Dinama na startu natjecanja, nogometaši Arsenala doživjeli su istu sudbinu u drugom kolu skupine F. Na svom su stadionu iznenađujuće izgubili od grčkog Olympiakosa rezultatom 2:3. Momčad Arsenea Wengera tri je puta bila u rezultatskom zaostatku, no samo se dva puta iz njega uspjela vratiti. Za treći povratak nije bilo snage.

Prvu priliku imali su Grci, koji su zaprijetili preko Ideyea koji je pucao glavom, ali je Ospina obranio. U kontranapadu Sanchez je napravio prodor, ali njegovu loptu nije uspio iskoristiti Walcott, koji je poslao loptu ravno u vratara Roberta.

Olympiakos je šokirao londonski Emirates u 33. minuti povevši golom Parda koji je zabio nakon udarca izvan kaznenog prostora u donji desni kut nakon preciznog ubačaja Fortounisa . No topnici su se ekspresno vratili samo dvije minute kasnije, a strijelac je bio Theo Walcott nakon lijepog dodavanja Sancheza.

Londončanima je uslijedio novi šok u 40. minuti kad je Olympiakos ponovo poveo, a ovaj put zabio je asistent kod prvog gola Fortounis, na čiji ubačaj iz kornera je katastrofalno reagirao Ospina. Kolumbijac je primio loptu u ruke i s njom ušao u gol, a ona mu je ispala iza gol-crte.

U 60. minuti Olympiakos je spasio Roberto sjajnom obranom Mertesackerova šuta, a onda je Elabdellaoui skinuo Cazorlin pokušaj s gol-crte. No vratar gostiju nije mogao spasiti svoj gol od Alexisa Sancheza, koji je glavom pogodio lijevi kut nakon Walcottovog ubačaja u 65. minuti. Čileanac je u pet utakmica Lige prvaka na Emiratesu zabio četiri gola i dvaput asistirao.

Ipak. večer je pripala Olympiakosu koji je odigrao utakmicu iz snova. Poveli su Grci i treći puta, a zabio je 'joker' s klupe, Alfred Finbogason na dodavanje Parda. Olympiakos je prva grčka momčad koja je zabila tri gola engleskoj momčadi u gostima od AEK-a protiv Derby Countryja 1976.

Roberto je u 78. minuti spašavao Grke prvo skinuvši udarac Sancheza iz slobodnjaka, a na odbijancu je još bolje reagirao zaustavivši Özilov pokušaj.

Liga prvaka - skupina F, 2. kolo

Arsenal - Olympiakos 2:3 (Walcott 35, Sanchez 65/Pardo 33, Fortounis 40, Finnbogason 66)

ARSENAL: Ospina - Bellerin (86 Campbell), Gabriel, Koscielny (57 Mertesacker), Gibbs - Ozil, Coquelin (60 Ramsey), Cazorla - Sanchez, Oxlade-Chamberlain - Walcott

OLYMPIAKOS: Jimenez - Elabdellaoui, Botia, Siovas, Salino - Pardo, Kasami, Cambiasso, Seba (73 Hernani) - Fortounis (87 Vouros), Brown (46 Finnbogason)

Poredak: Bayern 6, Olympiakos i Dinamo po 3, Arsenal bez bodova

Nije manjkalo iznenađenja u ostalim skupinama, a igralo se još u grupama E, G i H. U skupini E Barcelona je na Nou Campu do pobjede protiv Bayera stigla tek u posljednjih deset minuta susreta. Nakon što je grčki branič Papadopoulos doveo 'apotekare' u vodstvo sredinom prvog dijela, domaća se momčad probudila tek u 80. minuti kada je za izjednačenje pogodio Sergi Roberto. Domaći je igrač zamijenio hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića sedam minuta ranije. Konačan je rezultat dvije minute nakon prvog gola Barcelone postavio Luis Suarez. U drugom susretu te skupine BATE je na svom stadionu bio bolji od Rome. Već nakon pola sata igre za bjelorusku je momčad bilo 3:0, Rimljani se bude u nastavku, ali ipak ne dolaze do potpunog poravnanja te ostaju na jednom bodu iz prva dva kola.

Chelsea je u skupini G nastavio sa serijom turbulentnih igara. Jose Mourinho doživio je poraz u Portu, protiv momčadi koju je prije dvanaest sezona doveo do naslova europskog prvaka. Utakmicu je s klupe započeo Eden Hazard, a Diego Costa je igrao unatoč suspenziji koju odslužuje u Engleskoj. Porto je slavio golovima Andrea i Maicona, za londonski je sastav u posljednjoj akciji prvog dijela zabio Willian.