Liga prvaka: Napoli pregazio Liverpool, uzbudljiva završnica u Madridu

Srijeda, 07. rujna 2022. 23:10 Napisao/la  SC

Liga prvaka - 1. kolo

Atletico je pobijedio Porto u rijetko uzbudljivoj završnici, tri pogotka dogodila su se u sudačkoj nadoknadi, Griezmann je pobjednika odlučio u 101. minuti.

Od 81. minute Porto je igrao bez isključenog Taremija.

Napoli je pregazio Liverpool u prvom poluvremenu, tri pogotka razlike nisu bile realni odraz premoći talijanske momčadi.

Osimhen nije iskoristio kazneni udarac u 18. minuti, povrh toga tresao se okvir gostujućih vratiju, Napoli se poigravao s gostima koji su u drugom dijelu uspjeli uspostaviti ravnotežu.

Bayern je u Milanu bio prejak za Inter, Brozović je odigrao cijelu utakmicu za poražene, Lewandowski je utakmicu protiv Viktorije iskoristio za pucački trening.

Borna Barišić i Antonio Čolak igrali su u teškom porazu u Amsterdamu.

Kristijan Jakić igrao je u početnoj postavi Eintrachta, koji je doživio uvjerljivi domaći poraz od Sportinga.

Hrvoje Smolčić sjedio je na klupi.

Antonio Conte pobijedio je Igora Tudora u Londonu.

Mbemba je u 48. minuti dobio crveni karton, Marseille je ostao s igračem manje što je domaćin iskoristio i pobijedio pogocima u završnici, Ivan Perišić bio je asistent za prvi pogodak.

Skupina A:
Ajax - G. Rangers 4:0 (Alvarez 17, Berghuis 32, Kudus 33, Bergwijn 80), Napoli - Liverpool 4:1 (Zielinski 5-11m47, Anguissa 31, Simeone 44/Diaz 49)

Skupina B: Club Brugge - Leverkusen 1:0 (Sylia 42), Atlético - Porto 2:1 (Hermoso 90+1, Griezmann 90+11/Uribe 90+6-11m)

Skupina C: Inter - Bayern 0:2 (Sane 25, D'Ambrosio 66-ag), Barcelona - Viktoria Plzen 5:1 (Kessie 13, Lewandowski 34, 45+3, 67, Torres 71/Sykora 44)

Skupina D: Eintracht - Sporting 0:3 (Edwards 65, Trincao 67, Santos 82), Tottenham - Marseille 2:0 (Richarlison 76, 81)