LIGA PRVAKA

Modrić i Perišić odigrali cijele utakmice

Utorak, 04. prosinca 2012. 23:26 Napisao/la  SC

Utakmice 6. kola: PSG - Porto 2:1, Borussia (D) - Manchester City 1:0, Real Madrid - Ajax 4:1

Liga prvaka - 6. kolo

PSG - PORTO 2:1

PSG: Sirigu, Thiago Silva, Alex, Maxwell, Van der Wiel, Menez (85' Jallet), Matuidi, Chantome, Pastore (88' Nene), Lavezzi (77' Veratti), Ibrahimović.

PORTO: Helton, Danilo, Mangala, Alex Sandro (88' Ba), Otamendi, Lucho Gonzalez, Joao Moutinho, Fernando (71' Defour), Jackson Martinez, James Rodriguez, Varela (85' Atsu).

U derbiju skupine A klasičnom susretu za prestiž slavlje su upisali nogometaši domaćega PSG-a koji su u izravnom dvoboju bili bolji do Porta taman onoliko koliko treba. Slavili su sa 2:1, a iako nije postigao pogodak niti upisao asistenciju ključna figura u novom uspjehu Parižana bio je Zlatan Ibrahimović. Gotovo sve opasne akcije počinjale su od švedskog reprezentativca. Pogodak odluke sjajno je djelo Ezequiela Lavezzija kojemu je ovo bila možda i najbolja utakmica od dolaska iz Napolija.

Osim pogotka Porto je imao nekoliko prigoda da stigne barem do boda, ali kapetan gostiju nije imao svoju večer, no Portugalce neće smetati činjenica da će u ždrijeb 20. prosinca u Nyonu ući kao drugoplasirana momčad skupine A. U Euroligi će natjecanje nastaviti Dinamo iz Kijeva

BORUSSIA (D) - MANCHESTER CITY 1:0

BORUSSIA DORTMUND: Weidenfeller, Hummels, Kirch (88' Bittencourt), Felipe Santana, Schmelzer, Leitner, Gundogan, Grosskreutz, Perišić, Reus (46' Blaszczykowski), Schieber (77' Lewandowski).

MANCHESTER CITY: Hart, Maicon, Kompany, Lescott, Nastasić, Nasri (68' Zabaleta), Javi Garcia, Barry, Džeko (65' Balotelli), Tevez, Sinclair (57' Aguero)

U sudaru prvaka Njemačke i Engleske viđeno je puno manje od očekivanja. Julian Schieber nakon asistencije Jakuba Blaszczykowskog pogodio je s pet metara za jedini pogodak večeri.

Time je svoju momčad zadržao na prvome mjestu skupine D a skupu englesku legiju stranaca izbacio iz Europe. Niti nakon primljenog pogotka City nije pokazivao pretjeranu želju za poravnanjem, tek je jednom Balotelli deset minuta prije kraja zaprijetio Weidenfelleru.

Cijeli susret za "milionere" odigrao je Ivan Perišić koji je imao jednu sjajnu prigodu koju je Hart krajnjim naporom izbacio u korner.

REAL MADRID - AJAX 4:1

REAL MADRID: Adan, Nacho, Carvalho, Varane, Fabio Coentrao (23 Pepe), Khedira, Modrić, Callejon, Kaka (72' Rodriguez), Cristiano Ronaldo, Benzema (80' Morata).

AJAX:Vermeer, Aiderweireld, Moisander, Blind, Van Rhijn, Eriksen, S. De Jong, Hoesen (77' Enoh),  C. Poulsen (40' Schone), Boerrigter, Fischer (77' Sana)

Madridski je Real prikazao još jednu "vatrometnu predstavu" u kojoj je svoju ulogu svih 90 minuta imao Luka Modrić. Igrao je na poziciji defanzivnog veznjaka, puno udaljenijoj od protivničkoga gola, no to ga nije spriječilo da u 28. minuti udijeli savršenu asistenciju Callejonu za drugi pogodak Reala.

Cristiano Ronaldo definitivno je izašao iz golgeterske krize. Nakon pogotka Atleticu CR 7 načeo je i Ajax. Do poluvremena u strijelce se na već opisani način  upisao i Callejon, koji sjajno koristi minutažu koju mu udijeli Mourinho.

Slično se može reći i za veterana Kaku, koji je pogotkom u 49 minuti zaključio priču. Boerrigter je postigao tek počasni pogodak, a "točku na i" sjajne izvedbe Reala svojim je drugim pogotkom stavio Callejon dvije minute prije kraja.

Rezultati

Skupina A: Dinamo - Dinamo Kijev 1:1 (Krstanović 90'+4 11 m/Jarmolenko 45+1), PSG - Porto 2:1 (Thiago Silva 29', Lavezzi 61'/Jackson Martinez 33').

Poredak: 1. PSG 15, 2. Porto 13, 3. Dinamo Kijev 5, 4. Dinamo 1 bod.

Skupina B: Montpellier - Schalke 04 1:1 (Herrera 59'/Howedes 56'), Olympiacos - Arsenal 2:1 (Maniatis 64', Mitroglu 73'/Rosicky 38').

Poredak: 1. Schalke 04 11, Arsenal 10, 3. Olympiacos 6, 4. Montpellier 1 bod.

Skupina C: Malaga - Anderlecht 2:2 (Duda 45', 61'/Jovanović 50', Mbokani 90'), Milan - Zenit 0:1 (Danny 35').

Poredak: 1. Malaga 12, 2. Milan 8, 3. Zenit 7, 4.  Anderlecht 5 bodovaa

Skupina D: Borussia (D) - Manchester City 1:0 (Schieber 57'), Real Madrid - Ajax 4:1 (Cristiano Ronaldo 13' Callejon 28', 88', Kaka 49'/Boerrigter 59')).

Poredak: 1.  Borussia Dortumnd 14, 2. Real Madrid 13, 3. Ajax 4, Manchester City 3 boda.