Liga prvaka: Manchester City i Lyon u četvrtfinalu, Varane katastrofalno griješio na Etihadu

Petak, 07. kolovoza 2020. 23:06 Napisao/la  SC

Luka Modrić igrao  do 88. minute i izgledao umorno kao većina njegovih suigrača, Lyon eliminirao Juventus zbog pogotka postignutog u gostima

Manchester City i Lyon plasirali su se četvrtfinale Lige prvaka.

Real Madrid je na Etihadu većim dijelom utakmice bio u podređenom položaju, momčad Manchester Cityja prevela je prepoznatljivu igru Pepa Guardiole, bolje je izgledala, stvorila više šansi, ali je na kraju pobijedila zbog dvije individualne Varanove pogreške.

Varane je početnički pogriješio pod pritiskom u 9. minuti.

Gabriel Jesus na ulasku u kazneni prostor uzeo je loptu Varaneu, gurnuo istu Sterlingu, koji je ostao ispred Courtoisa i bez poteškoća zatresao mrežu - 1:0.

Real Madrid nakon 9 minuta zaostao je dva pogotka (1:3), trebalo je vremena da se madridska momčad pribere.

Uspjeli su gosti uspostaviti razdoblja kontinuiranih napada, vratilo im se u 28. minuti.

Precizno je zdesna ubacio Rodrygo, Benzema je glavom loptu poslao u vratnicu pa u mrežu - 1:1.

Predvođena raspoloženim De Bruyneom, momčad Manchester Cityja puno je bolje izgledala u drugom dijelu.

Nekoliko je puta osmišljeno ušla u završnicu da bi na kraju drugi pogodak postigla nakon druge velike Varanove pogreške koju je opet kaznio Gabriel Jesus.

Stoper Real Madrida pokušao je loptu vratiti Courtoisu, Gabriel Jesus ispred istrčalog vratara Real Madrida skrenuo je loptu u mrežu - 2:1.

Do kraja utakmice Manchester City bio je puno bliže trećem pogotku nego Real Madrid izjednačenju.

Luka Modrić igrao je do 88. minute i izgledao umorno kao većina njegovih suigrača.

MANCHESTER CITY: Ederson, Walker, Fernandinho, Laporte, Cancelo, Rodri (89 Otamendi), De Bruyne, Gündogan, Foden (67 B. Silva), Jesus, Sterling (81 D. Silva)

REAL MADRID: Courtois, Carvajal (83 Lucas Vasquez), Militao, Varane, Mendy, Modrić (83 Valverde), Casemiro, Kroos, Rodrygo (61 Asensio), Benzema, Hazard (83 Jović)

Lyon je priredio iznenađenje, eliminiravši Juventus zbog pogotka postignutog u gostima!

Poput Orijenta uoči kvalifikacije za Prvu HNL, Lyon prije utakmice Lige prvaka nije igrao natjecateljsku utakmicu od ožujka, odigrao je krajem srpnja samo finale liga kupa protiv PSG-a koje je izgubio nakon jedanaesteraca.

Već u 12. minuti Lyon je uspio ostvariti važnu prednost, postigao je pogodak u gostima.

Juventus je otada morao postići najmanje tri pogotka da bi prošao u četvrtfinale.

Ronaldo je vratio Juventus u utakmicu pred odlazak na odmor, kada je realizirao drugi kazneni udarac dosuđen u prvom dijelu.

Prvi je kazneni udarac dosuđen nakon što je Bentancur srušio Aouara, drugi nakon što je Depay igrao rukom.

Nakon sat vremena Ronaldo je drugim pogotkom doveo Juventus na prag četvrtfinala, ali dalje od toga nije išlo...

Vrlo izvjesno bila je to posljednja utakmica Maurizija Sarrija na klupi Juventusa.

Ostao je Sarri dosljedan sebi do kraja: Dybala nije bio u početnoj postavi, najbolji igrač Serije A prošle sezone ušao je u igru tek u 70. minuti.

Ozlijedio se nakon 14 minuta...

JUVENTUS: Szczesny, Cuadrado (70 Danilo), De Ligt, Bonucci, Alex Sandro, Bentancur, Pjanić (60 Ramsey), Rabiot, Bernardeschi (70 Dybala, 84 Olivieri), Ronaldo, Higuain

LYON: Lopes, Denayer (61 Andersen), Marcelo, Marcal, Dubois (90+1 Tete), Caqueret, Guimaraes, Aouar (90+1 Mendes), Cornet, Ekambi (67 Reine-Adelaide), Depay (67 Dembele)

Uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka: Manchester City - Real Madrid 2:1 (4:2) (Sterling 9, Gabriel Jeusus 68/Benzema 28), Juventus - Lyon 2:1 (2:2) (Ronaldo 43-11m, 60/Depay 12-11m)