LIGA PRVAKA

Juventus u Torinu pregazio Chelsea

Utorak, 20. studenog 2012. 22:46 Napisao/la  SC

Rezulati 5. kola: Juventus - Chelsea 3:0, Valencia – Bayern 1:1, Nordsjaeland – Shakhtar 2:5.  Srna, Runje, Eduardo i Tičinović igrali u Kopenhagenu

LIGA PRVAKA – 5. kolo

JUVENTUS - CHELSEA 2:0

JUVENTUS: Buffon, Chiellini, Barzagli, Bonucci, Vidal, Pirlo, Lichtsteiner (68 Caseres), Asamoah, Marchisio, Vučinić (83 Giovinco), Quagliarella (89 Pogba)

CHELSEA: Cech, David Luiz, Ivanović, Cole, Cahill, Mata, Mikel (71 Torres), Oscar, Azpilicueta (60 Moses), Hazard

Juventus je pobjedom nad izravnim konkurentom ostvario od dva boda prednosti uoči posljednje utakmice protiv Shakhtara. Prvi pogodak postigao je Quagliarella u 38. minuti nakon što je Pirlo obavio glavinu posla.

Poslije akcije Vučinića i Asamoaha, Vidal je u 61. minuti udarcem s ruba kaznenog prostora loptu ugurao u vrata kroz noge Cecha nakon odbijanca. U sudačkoj nadoknadi Giovinco je pogotkom zaključio uspješnu večer Juvenutsa.

NORDSJAELAND – SHAKHTAR 2:5

NORDSJAELAND: Hansen, Mtiliga, Parkhurst, Runje, Okore, Stokholm, Adu, Lorentzen, John (82 Aynaoglu), Christensen (59 Christensen), Nordstrand (75 Tičinović)

SHAKHTAR: Pyatov, Rat, Srna, Rakitskiy, Kucher, Fernandinho, Stepanenko, Alex Teixeira (78 Costa), Willian (86 Ilsinho), Mkhitaryan, Adriano (82 Eduardo)

Shakhtar je u drugom poluvremenu slomio otpor čvrstog domaćina koji je prije odlaska na odmor ostvario neočekivanih 2:2. U nastavku utakmice pogocima Willana i Adriana, gosti su u samo dvije minute otklonili mogućnost iznenađenje i osigurali plasman u drugi krug natjecanja. Adriano je svojim trećim pogotkom u 81. minuti osigurao gostima uvjerljivu pobjedu.

U jednoj utakmici Lige prvaka istodobno su igrala četvorica hrvatskih igrača. Utakmcu su počeli standardni prvotimci u svojim momčadima Runje i Srna, u završnici utakmice u igru su ušli Tičinović i Eduardo.

VALENCIA – BAYERN 1:1

VALENCIA: Guaita, Barragán, Cissokho, Ricardo Costa, Rami, Costa, Guardado, Parejo (75 Jonas), Feghouli, Banega (80 Albelda), Soldado

BAYERN: Neuer, Badstuber, Lahm, Dante, Alaba, Kroos (66 Shaqiri), Martínez, Müller, Schweinsteiger, Ribéry (79 Gomez), Pizarro (66 Mandžukić)

U 33. minuti utakmice isključen je Barragán, što je umnogome odredilo tijek utakmice. Unatoč igraču manje Valencia je uspjela povesti pogotkom Feghoulija u 77. minuti, izjednačio je T. Muller u 82. minuti.

Mario Mandžukić ušao je u igru u 66. minuti, a u 71. minuti umalo se upisao u listu strijelaca nakon ubačaja Alabe.

Rezultati,

Skupina E: Nordsjaeland – Shakhtar 2:5 (Nordstrand 24, Lorentzen 29/Adriano 26, 52, 81, Willian 44, 50), Juventus – Chelsea 3:0 (Quagliarella 38, Vidal 61, Giovinco 90+1)

Poredak: Shakhtar 10, Juventus 9, Chelsea 7, Nordsjaeland 1

Skupina F: Valencia – Bayern 1:1 (Feghouli 77/T. Muller 82), BATE – Lille 0:2 (Sidibe 14, Bruno 31)

Poredak: Bayern 10, Valencia 10, BATE 6, Lille 3

Skupina G: Spartak – Barcelona 0:3 (Alves 16, Messi 27, 39), Benfica – Celtic 2:1 (John 7, Garay 71/Samaras 32)

Poredak: Barcelona 12, Benfica 7, Celtic 7, Spartak 3

Skupina H: Galatasaray – Manchester United 1:0 (Burak Yilmaz 53), Cluj - Braga 3:1 (Rui Pedro 7, 15, 33/Alan 17)

Poredak: Manchester United 12, Cluj 7, Galatasaray 7, Braga 3