LIGA PRVAKA

Vijest glasi da Ronaldo nije postigao pogodak

Utorak, 04. studenog 2014. 22:54 Napisao/la  SC

Rezultati: R. Madrid - Liverpool 1:0, Juventus - Olympiakos 3:2, Arsenal - Anderlchet 3:3

Liga prvaka, 4. kolo

Glavna vijest večeri Lige prvaka glasi: Cristiano Ronaldo nije postigao pogodak! Jedina nepoznanica utakmice u Madridu bila je hoće li Ronaldo dostići ili prestići Raulov rekord od 71 pogotka u Ligi prvaka. Ronaldo niti je dostigao, niti prestigao Raulov rekord, ali je Real Madrid pobijedio Liverpool pogotkom Karima Benzeme.

Čudna se utakmice igrala na Santiago Bernabeuu. Menadžeru Liverpoola Brendanu Rodgersa važnija je utakmica protiv Chelseja u subotu, pa je na klupi ostavio Johnsona, Gerrarda, Coutinha, Hendersona, Sterlinga i Balotellija. Dejan Lovren nije bio ni na popisu kandidata za utakmicu u Madridu koja je protekla u relativno ležernom ritmu. Madriđani se nisu baš pretrgli iako su očekivano dominirali i nekoliko puta bili blizu drugoga pogotka.

Luka Modrić uklopio se u izdanje svoje momčadi, ni u njegovu pristupu nije se mogla vidjeti prevelika želja za dokazivanjem u utakmici protiv druge momčadi Livepoola.

REAL MADRID: Casillas, Arbeloa (83 Nacho), Varane, Sergio Ramos, Marcelo, Rodriguez (62 Bale), Modrić, Kroos, Isco, Benzema (87 Hernandez), Ronaldo

LIVERPOOL: Mignolet, Moreno, Toure, Skrtel, Manquillo, Can (75 Coutinho), Lucas (69 Gerrard), Lallana, Allen, Marković (69 Sterling), Borini

Juventus je morao pobijediti Olympiakos s barem dva gola razlika u slučaju da na kraju natjecanja obje momčadi skupe isti broj bodova. Talijanski prvak jedva je pobijedio grčku momčad, koja je postala ugodno iznenađenje u Skupini A.

Pogotkom srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića u 90. minuti Anderlecht je priredio najveće iznenađenje večeri i osvojio bod na Emirates stadionu. Iznenađenje je tim veće što je belgijski prvak izjednačio na 3:3 nakon što je Arsenal u 58. minuti vodio 3:0.

Mario Mandžukić igrao je za Atletico do 69. minute utakmice protiv Malmoa, a Tin Jedvaj igrao je za Leverkusen do 65. minute utakmice u St. Petersburgu.

Danijel Subašić branio je za Monaco u minimalnom porazu od Benfice.

Rezultati 4. kola:

Skupina A: Juventus - Olympiakos 3:2 (Pirlo 21, Gago 65-ag, Pogba 66/Botia 24, Ndinga 61), Malmo - Atletico 0:2 (Koke30, Raul Garcia 78)
Poredak: Atletico 9, Olympiakos 6, Juventus 6, Malmo 3

Skupina B: Real Madrid - Liverpool 1:0 (Benzema 27), Basel - Ludogorets 4:0 (Embolo 34, Gonzales 41, Gashi 59, Suchy 65)
Poredak: Real Madrid 12, Basel 6, Liverpool 3, Ludogorets 3

Skupina C: Zenit - Leverkusen 1:2 (Rondon 89/Son Heung 68, 73), Benfica - Monaco 1:0 (Conceicao 82)
Poredak: Leverkusen 9, Monaco 5, Zenit 4, Benfica 4

Skupina D: Arsenal - Anderlecht 3:3 (Arteta 25-11m, Sanchez 29, Oxlade-Chamberlain 58/Borre 61, 73-11m, Mitrović 90), Borussia (D) - Galatasaray 4:1 (Reus 39, Papastathopoulos 54, Immobile 73, Kaya 84-ag/Balta 69)
Poredak: Borussia 12, Arsenal 7, Anderlecht 2, Galatasaray 1