TREĆE PRETKOLO LIGE PRVAKA

Dinamo se lagano obračunao sa Sheriffom

Srijeda, 08. kolovoza 2012. 22:34 Napisao/la  SC

Uzvratna utakmica 3. pretkola Lige prvaka: Dinamo - Sheriff 4:0. Sandra Perković počasni gost

Uzvratna utakmica 3. pretkola Lige prvaka

DINAMO – SHERIFF 4:0

Stadion na Maksimiru. Gledatelja: 20.000

Sudac: Leontios Trattou (Cipar)

Strijelci: 1:0 Vida (16), 2:0 Beqiraj (34), 3:0 Čop (78), 4:0 Ibanez (87)

DINAMO: Kelava, Vida, Tonel, Šimunić, Pivarić, Badelj, Leko, Ademi,  Alispahić (64 Peko), Rukavina (85 Ibanez), Beqiraj (77 Čop)

SHERIFF: Stoyanov, Metoua, Joao Pereira (37 Pajović), Samardžić, Apatič, Onika,   Marjanović (67 Ivanov), Stanojević, Luvannor, Gheorghiev, Pešić

Nogometaši Dinamo uvjerljivom pobjedom (4:0, ukupno 5:0) eliminirali su Sheriff i došli nadomak plasmana u skupine Lige prvaka. U pozitivnoj atmosferi na maksimirskom stadionu Dinamovi igrači uživali su podršku zlatne olimpijke Sandre Perković, koja je na tribinama sjedila u društvu gradonačelnika Milana Bandića i trenera Ivana Ivančića.

U 16. minuti Beqiraj je snažno izveo slobodni udarac, lopta se odbila od bloka i laganom lobu počela padati točno u ruke vratara Stoyanova, koji je ničim izazvan loptu propustio kroz ruke. Dotrčao je Vida i lakoćom zatresao mrežu – 1:0.

U 34. minuti Alispahić je gurnuo loptu iza leđa stoperima, Beqiraj se otrgnuo Joao Pereiri, sam ušao u kazneni prostor i vanjskom stranom kopačke precizno naciljao suprotni kut – 2:0. Portugalac Pereira u duelu se nespretno ozlijedio i izašao iz igre.

U 78. minuti novi dar moldavske momčadi u pogodak je pretvorio Čop. Meotoua je nespretno primio loptu, koja se idealno odbila Dinamovu napadaču. Čop je rutinski udarcem loptu poslao pored nemoćnog Stoyanova – 3:0.

U 87. minuti Ibanez je na 7 metara iskosa slijeva zahvatio odbijenu loptu tako silovito da vratar Stoyanov nije ni mrdnuo iako je stajao na bližoj vratnici – 4:0.

Četirima laganim pogocima okrunjena je znatno bolja i zrelija igra hrvatskog prvaka, koji odavno u nekoj europskoj utakmici nije djelovao toliko nadmoćno. Premda Dinamo nije odigrao utakmicu za pamćenje,  igrači Sheriffa ni u jednom trenutku nisu bili dostojan protivnik.

Nažalost, dobru atmosferu opet su poremetili incidenti na tribinama s kojih su nekoliko puta doletjele baklje. Sudac je zbog baklji više puta morao prekidati utakmicu, situacija se smirila tek kada je na tribine istrčala specijalna postrojba policajaca.

Uzvratne utakmice 3. pretkola Lige prvaka: Dudelange – Maribor 0:1 (1:5), Helsingborg – Slask 3:1 (6:1), Neftci – HK Shoma 2:2 (2:6), HK – Celtic 0:2 (1:4), Liberec – Cluj 1:2 (1:3), Ekranas – Anderlecht 0:6 (0:11), Basel – Molde 1:1 (2:1), Vaslui – Fenerbahce 1:4 (2:5), Club Brugge – Kobenhavn 2:3 (2:3), Panathinaikos – Motherwell 3:0 (5:0), Partizan – AEL 0:1 (0:2)