Liga prvaka: CSKA šokirao Manchester City, Maribor osvojio bod protiv Chelsea

Srijeda, 05. studenog 2014. 23:01 Napisao/la  SC

Rezultati: Man. City - CSKA 1:2, Ajax - Barcelona 0:2, Maribor - Chelsea 1:1. Leo Messi dvama pogocima dostignuo  Raula  po broju (71) pogodaka u Ligi prvaka. Darijo Srna strijelac

Utakmica između Barcelone i Ajaxa nije baš oduševila nespristrane gledatelje. Barcelona je pobijedila dvama pogocima Lea Messija i to je najvažnije za posrnulu momčad Luisa Enriquea. Igra ipak ostaje uočljivi problem Barcelone. Štoviše, Ajax je bolje otvorio utakmicu, stvorio nekoliko izglednih prilika, ali je u 36. minuti vratar Cillesen pogrešno izašao u prazno, što je završilo pogubno za domaću momčad. Messi je udarcem glavom pogodio prazna vrata.

U 70. minuti drugi žuti karton dobio je Veltman, šest minuta kasnije Pedro je asistirao Messiju za drugi pogodak kojim je Barcelona osigurala pobjedu. Messi je dosegnuo brojku od 71 pogodaka u Ligi prvaka čime se izjednačio s Raulom. Ronaldo zaostaje jedan pogodak!

Ivan Rakitić igrao je više prema naprijed u veznom redu, dojam je da se polako gubi u taktičkim promišljanjima izgubljenog trenera.

AJAX: Cillesen, Van Rhijn, Veltman, Moisander, Boilesen, Serero (80 Denswil), Klaassen, Andersen (72 Riedewald), El Ghazi, Sigthorsson (62 Milik), Schöne

BARCELONA: Ter Stegen, Alves (83 Adriano), Mascherano, Bartra, Alba, Busquets, Xavi, Rakitić (80 Alcantara), Luis Suárez, Messi, Neymar (75 Pedro)

Za iznenađenje večeri pobrinuli su se igrači CSKA, koji su na Etihad stadionu pobijedili Manchester City rezultatom 2:1. Igrači aktualnog engleskog prvaka završili su utakmicu s devetoricom igrača. U 69. minuti zbog drugog žutog kartona isključen je Fernadinho, u 80. minuti izravni crveni karton dobio je Yaya Toure. Ovim porazom Manchester City praktično je ispao iz Lige prvaka.

Ništa manje iznenađenje nisu priredili igrači Maribora, koji su odigrali neodlučeno (1:1) protiv moćnog Chelseja. Prikazanom igri momčad Maribora oduševila je svoje navijače u Ljudskom vrtu.

MARIBOR: Handanović, Stojanović, Rajčević, Arghus, Viler, Sallalich, Filipović, Mertelj, Ibraimi (90 Bohar), Zahovič (73 Mendy), Tavares

CHELSEA: Čech, Ivanović, Terry, Zouma, Filipe Luis (56 Ramires), Matić, Willian (46 Oscar), Hazard, Fabregas, Schürrle (46 Diego Costa), Drogba

Darijo Srna bio je strijelac prvoga od pet pogodaka Šahtara. Opet je koban za momčad BATE Borisova bio Brazilac Luiz Adriano, koji je postigao tri pogotka. Adriano je BATE Borisovu u dvije utakmice potigao čak 8 pogodaka.

Bayern je rutinskom pobjedom nad Romom osigurao plasman u drugi krug natjecanja.

Rezultati 4. kola Lige prvaka:

Skupina E: Manchester City – CSKA 1:2 (Yaya Toure 8/Doumbia 2, 34), Bayern – Roma (Ribery 38, Gotze 64)
Poredak: Bayern 12, Roma 3, CSKA 3, Manchester City 2

Skupina F: PSG – APOEL 1:0 (Cavani 1), Ajax – Barcelona 0:2 (Messi 36, 76)
Poredak: PSG 10, Barcelona 9, Ajax 2, APOEL 1

Skupina G: Maribor – Chelsea 1:1 (Ibraimi 50/Matić 73), Sporting – Schalke 4:2 (Sarr 26, Nachimento 52, Nani 72, Slimani 90/Slimani 17-ag, Aogo 88)
Poredak: Chelsea 8, Schalke 5, Sporting 4, Maribor 3

Skupina H: Athletic – Porto 0:2 (Martinez 55, Brahimi 73), Šahtar – BATE Borisov 5:0 (Srna 19, Teixeira 48, Luiz Adriano 58-11m, 82, 90)
Poredak: Porto 10, Šahtar 8, BATE 3, Athletic 1