LIGA PRVAKA

Bayern pobijedio, Barcelona očekivano u finalu

Utorak, 12. svibnja 2015. 22:43 Napisao/la  SC

Uzvratna utakmica polufinala Lige prvaka: Bayern - Barcelona 3:2

Barcelona se očekivano plasirala u finale načinom koji nije za pohvalu! U drugom dijelu uzvratne utakmice katalunjska momčad ponašala se potpuno nezainteresirano, primila je dva pogotka i pokvarila renome momčadi koja uživa u nogometu.

Bayern nema kvalitetu da bi ponašanje nedostojno polufinala Lige prvaka mogao kazniti s više od dva pogotka. Dovoljno je konstatirati da je Leo Messi trebao odraditi trening nakon utakmice, tek toliko da se preznoji...

Prvo poluvrijeme bilo je potpuna suprotnost, gledatelji su uživali u vrhunskom nogometu. U 7. minuti Benatia je ostao sam nakon ubačaja iz kuta i glavom poslao loptu u desni kut. Ter Stegen se nije baš proslavio, lopta se zakopracala u mreži - 1:0. Bayern je rano postigao pogodak i razigrao maštu svojih navijača, koji su negdje u primislima vrtjeli reprizu utakmice protiv Porta, kada je Bayern do odmora postigao pet pogodaka...

Kratko je tinjala nada! Bayernova obrana i u uzvratu je igrala taman onako kako najviše odgovara klasnim napadačima Barcelone! Dva bijega Suareza na širokom prostoru i dva pogotka Neymara otklonili su bilo kakve nedoumice za samo pola sata.

Prvi je mrežu Bayerna mogao zatresti Rakitić već u 5. minuti, Dani Alves izbacio je okomitom loptom Rakitića, koji je iskosa zdesna gađao suprotni kut, ali je Neuer bio dovoljno dugačak.

BAYERN: Neuer, Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat, Lahm (67 Rode), Schweinsteiger (86 Javi Martinez), Xabi Alonso, Thiago, Müller (86 Gotze), Lewandowski

BARCELONA: Ter Stegen, Daniel Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba, Rakitić (71 Mathieu), Busquets, Iniesta (74 Xavi), Messi, Suárez (46 Pedro), Neymar

Uzvratna utakmica polufinala Lige prvaka: Bayern - Barcelona 3:2 (Benatia 7, Lewandowski 58, Muller 73/Neymar 15, 29)