Liga prvaka: Atletico prošao nakon izvođenja jedanaesteraca, Monaco ostvario podvig

Utorak, 17. ožujka 2015. 23:48 Napisao/la  SC

Rezultati uzvratnih utakmica osmine finala: Atletico - Leverkusen 4:2, nakon izvođenja jedanaestaraca, Monaco - Arsenal 0:2

Momčad Atletica plasirala se u četvrtfinale nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, utakmicu protiv Leverkusena navijači Atletica pamtit će samo po uspjehu. Od nogometa nisu vidjeti ništa u 120 minuta bespoštedne borbe s čak 10 žutih kartona.

Na Vicente Calderonu se igrala tvrda i neatraktivna utakmica, tipična za Diega Simeonea. Agresivni igrači Atletica budno su pazili da Leverkusen ne iznenadi njihova vratara i tek djelićem oka vrebali priliku.

U 24. minuti uspjeli su postići pogodak nakon prekida, kada je Mario Suarez udario po lopti s 20 metara, a nesretni Toprak ispružio nogu, promijenio smjer lopti i prevario Lena - 1:0. Bio je to jedini pogodak na utakmici bez puno šansi i osmišljenih akcija.

Jedinu izglednu priliku u prvom dijelu imao je Mandžukić u 31. minuti. Turan je idealno proigrao hrvatskog reprezentativca koji je izašao ispred Lena, ali je reagirao presporo, pa je Wendell uspio uklizati i skrenuti loptu.

Leverkusen ni jednom nije ozbiljno zaprijetio iako je održavao ravnotežu u posjedu lopte budući da Atletico svjesno prepušta protivniku loptu na sredini igrališta. Međutim, u završnici nije bilo ni milimetra slodobodnog prostora pa obojica vratara Atletica nisu imali ozbiljnog posla. Oblak je u 23. minuti zamijenio ozlijeđenog Moyju.

U drugom dijelu utakmica je bila još siromašnija sadržajem, vrijeme je sporo prolazilo u snažnim duelima lišenih ljepote nadigravanja. Tijekom drugoga poluvremena ni jedan momčad nije stvorila ni jednu priliku što dovoljno govori o kvaliteti nogometa.

U produžecima je Atletico imao jednu izglednu priliku, u 106. minuti Leno je obranio udarac Raula Garcije. I to je bilo sve prije izvođenja jedanaestaraca! Pobjednika je odlučio Kiesslingov promašaj u posljednjoj seriji.

Mario Mandžukić igrao je do 83. minute, kada je umjesto njega ušao Torres. Obojica su potvrdila da se kriza rezultata u zadnjem razdoblju ne događa slučajno budući da je Atletico u napadu potpuno bezopasan.

ATLETICO: Moya (23 Oblak), Juanfran, Miranda, Gimenez, Jesus Gamez, Cani (46 Raul Garcia), Mario Suarez, Koke, Turan, Griezmann, Mandžukić (83 Torres)

LEVERKUSEN: Leno, Hilbert, Toprak, Spahić, Wendell, Bellarabi, Castro, Bender (104 Papadopoulos), Son (77 Rolfes), Calhanoglu, Drmić (69 Kiessling)

Nogometaši Monaca ostvarili su podvig plasiravši se u četvrtfinale. Iako su u uzvratnoj utakmici izgubili od Arsenala rezultatom 0:2, zahvaljujući pravilu o pogotku u gostima eliminirali su Arsenal ukupnim rezultatom 3:3.

Kraj utakmice momčad Monaca dočekala je u svom kaznenom prostoru, pritisak Arsenala posebno je narastao nakon Ramseyjeva pogotka u 79. minuti. Subašić je do kraja utakmice obranio zicer Giroudu, sve ostalo svodilo se na stihiju iz koje je Monaco izašao kao pobjednik.

MONACO: Subašić, Fabinho, Wallace Santos, Abdennour, Kurzawa, Toulalan, Kondogbia, Joao Moutinho, Dirar (86 Elderson), Martial, Berbatov (70 Bernardo Silva)

ARSENAL: Ospina, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal (83 Gibbs), Coquelin (63 Ramsey), Cazorla, Welbeck (72 Walcott), Ozil, Sanchez, Giroud

Uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka:

Atletico - Leverkusen 4:2 (1:0, Mario Suarez 27), nakon izvođenja jedanaesteraca (R. Garcia - promašaj, Griezmann 2:0, M. Suarez 3:1, Koke - Leno brani, Torres 4:2/Calhanoglu - Oblak brani, Rolfes 2:1, Toprak - promašaj, Castro 3:2, Kiessling - promašaj) (0:1)

Monaco - Arsenal 0:2 (Giroud 36, Ramsey 79) (3:1)