Liga prvaka: Arsenal pobijedio u Dortmundu, Borussia u nezavidnoj poziciji

Srijeda, 06. studenog 2013. 22:54 Napisao/la  SC

Utakmice 4. kola: Borussia (D) – Arsenal 0:1, Napoli – Marseille 3:2, Barcelona – Milan 3:1. Nakon pobjede Napolija, finalist prošlosezonske Lige prvaka opasno visi

Pogotkom Ramseyja nogometaši Arsenala pobijedili su u Dortmundu i doveli Borussiju u vrlo nezgodnu poziciju. Nakon pobjede Napolija protiv Marseillea, finalist prošlosezonske Lige prvaka opasno visi. U zadnje dvije utakmice Borussia mora ostvariti dvije pobjede, a pobijediti Napolija nije jednostavno.

Inače, Napoli nije lako došao do pobjede protiv Maseillea, koji je u 64. minuti izjednačio i zakomplicirao život domaćinu. Odgovor je stigao u 75. minuti, kada je na kraju osmišljene akcije Higuian u malonogometnom stilu ugurao loptu u mrežu za 3:2.

Barcelona je ostvarila plasman u drugi krug natjecanja pobjedom protiv Milana, koji je u očiglednoj krizi. Messi je postigao dva pogotka nakon tri utakmice bez pogodaka. Zadnji je pogodak postigao upravo protiv Milana na San Siru. Milan i Ajax vodit će neizvjesnu borbu za drugu poziciju iako je teoretski u igri i Celtic.

Rezultati 4. kola:

Skupina E: Chelsea – Schalke 3:0 (Eto'o 31, 54, Ba 83), Basel – Steaua 1:1 (Sio 90+1/Piovaccari 17)

Poredak: Chelsea 9, Schalke 6, Basel 5, Steaua 2

Skupina F: Borussia (D) – Arsenal 0:1 (Ramsey 62), Napoli – Marseille 3:2 (Inler 22, Higuain 24, 75/A. Ayew 10, Thauvin 64)

Poredak: Arsenal 9, Napoli 9, Borussia D. 6, Marseille 0

Skupina G: Zenit - Porto 1:1 (Hulk 28/Lucho Gonzales 23), Atletico (M) - Austria Beč 4:0 (Miranda 11, Raul Garcia 25, Filipe Luis 45, Diego Costa 82)

Poredak: Atletico 12, Zenit 5, Porto 4, Austia Beč 1

Skupina H: Barcelona – Milan 3:1 (Messi 30-11m, 83, Busquets 40/Pique 45+1, ag), Ajax – Celtic 1:0 (Schone 51)

Poredak: Barcelona 10, Milan 5, Ajax 4, Celtic 3