Kranjčar i Vukojević u ždrijebu Lige prvaka, Dinamo Kijev prošao kroz iglene uši

Četvrtak, 30. kolovoza 2012. 00:47 Napisao/la  SC

Rezultati uzvratnih utakmica zadnjeg pretkola Lige prvaka: Fenerbahce – Spartak Moskva 1:1, Dinamo Kijev – Borussia (M) 1:2

Nogometaši Dinama iz Kijeva plasirali su se u završnicu Lige prvaka nakon domaćeg poraza (1:2) od Borussije Moenchengladbach. Prolaz kroz iglene uši osigurao je Ideye pogotkom u 88. minuti, gosti su pogocima u 70. (Khacheridi, ag) i 78. (Arango) minutama do samog kraja utakmice držali prednost koja je značila prolaz.

Zahvaljujući pobjedi (3:1) u prvoj utakmici, Ognjen Vukojević i Niko Kranjčar ušli su u ždrijeb skupina Lige prvaka. Doduše, Vukojević je u uzvratnoj utakmici igrao od 46. minute, kada je zamijenio Miloša Ninkovića, dok Niko Kranjčar nije ulazio u igru.

Rezultati uzvratnih utakmica zadnjeg pretkola Lige prvaka: Fenerbahce – Spartak Moskva 1:1 (2:3), Dinamo Kijev – Borussia (M) 1:2 (4:3), LOSC – Kopenhagen 2:0 (2:1), Cluj – Basel 1:0 (3:1), Celtic – Helsingborg 2:0 (4:0).