Liga prvaka: Joško Gvardiol nakon nebeskog skoka vratio RB Leipzig u utakmicu

Srijeda, 22. veljače 2023. 23:07 Napisao/la  SC

RB Leipziga u prvom dijelu nigdje nije bilo, ništa nije slutilo da će City u drugom dijelu utakmice tako pasti u igri, a Guardiola nikoga nije promijenio

Joško Gvardiol ovako je postigao pogodak

Joško Gvardiol u 70. minuti skočio je nebu pod oblake i glavom s peterca spustio loptu glavom u mrežu - 1:1.

Gvardiolinim pogotkom RB Leipzig je okrunio bolju igru u drugom dijelu utakmice protiv favoriziranog Manchester Cityja, nevjerojatno da Guardiola ništa nije mijenjao tijekom utakmice.

U prvom dijelu City je igrao sasvim drugačiji nogomet, nadmoćno je kroz pas igru držao kontrolu, u 27. minuti Mahrez je postigao pogodak nakon što je Gvardiolu lopta prošla kroz noge.

RB Leipziga u prvom dijelu nigdje nije bilo, ništa nije slutilo da će City u drugom dijelu utakmice tako pasti u igri da je veći dio vremena proveo u svojoj trećini.

RB LEIPZIG: Blaswich, Klosterman (46 Henrichs), Orban, Gvardiol, Halstenberg (89 Raum), Laimer, Schlager (82 Haidara), Szoboszlai, Forsberg (66 Nkunku), Werner, Andre Silva (82 Poulsen)

MANCHESTER CITY: Ederson, Walker, Akanji, Ruben Dias, Ake, Rodri, Gundogan, Mahrez, B. Silva, Grealish, Haaland

RB Leipzig - Manchester City 1:1 (Gvardiol 70/Mahrez 27)

Utakmica je bila klasična priča o neiskorištenim šansama.

Porto svoje šanse nije iskoristio, ponajviše zahvaljujući vrataru Onani, u 78. minuti isključen je Otavio, a Lukaku postao strijelac jedinog pogotka u 86. minuti.

Brozović i Lukaku bitno su promijenili način igre Intera, koji većim dijelom utakmice nije igrao na očekivanoj razini.

INTER: Onana, Škriniar (81 Dumfries), Acerbi, Bastoni, Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan (72 Brozović), Dimarco (58 Gosens), L. Martinez, Džeko (58 Lukaku)

PORTO: Diogo Costa, Joao Mario (90+2 Borges), Pepe, Marcano, Zaidu, Otavio, Uribe, Grujić, Galeno (51 Evanilson), Taremi (83 Wendell), Pepê

Inter - Porto 1:0 (Lukaku 86)