Leon Benko strijelac za Sarajevo, pripadnici Horde zla upali u svlačionicu i napali igrače

Petak, 17. travnja 2015. 23:56 Napisao/la  SC

Oko 3500 navijača Sarajeva  bilo je razočarano rezultatom (1:1) i igrom svoje momčadi protiv Čelika

Leon Benko bio je strijelac pogotka za Sarajevo u utakmici protiv Čelika, koja nije dobro završila za njegovu momčad.

Benko je doveo Sarajevo u vodstvo u 19. minuti, činilo se da će favorizirani domaćin rutinski osvojiti bodove u 22. kolu, ali je u 58. minuti Nikola Simić postigao pogodak kojim je Čelik osvojio bod.

Oko 3500 navijača Sarajeva na stadionu Asim Ferhatović Hase bilo je razočarano rezultatom i igrom svoje momčadi, Sarajevo je sve dalje od željene titule prvaka. Ovog puta pripadnici Horde zla nisu stali samo na verbalnim uvredama i prijetnjama.

Nakon utakmice pripadnici navijačke skupine Horde zla ušli su u svlačionicu Sarajeva u pokušaju da se fizički obračunaju s igračima. Lakše je stradao veznjak Sarajeva, 22-godišnji Gojko Cimirot