Kvalifikacije za SP: Francuska pregazila Nizozemsku, BiH izgubila na Cipru

Četvrtak, 31. kolovoza 2017. 23:10 Napisao/la  SC
Mbappe pogotkom proslavio potpisivanje ugovora s PSG-om

Kvalifikacije za SP 2018 - 7. kolo

Francuska je pregazila Nizozemsku u završnici utakmice na Stade de Franceu, gdje su gledatelji mogli uživati u raskoši francuskog nogometnog talenta.

Lemarov pogodak u 73. minuti ostat će u dugom sjećanju, fantastičnim volej-udarcem nestala je zadnja nizozemska nada u pozitivan rezultat nakon što je Strotmann u 62. minuti dobio drugi žuti karton.

Mbappe je pogotkom u Parizu proslavio potpisivanje ugovora s PSG-om, mladi napadač ušao je u igru u završnici utakmice i oduševio s nekoliko poteza vrijednih 180 mil. eura, koliko je PSG platio Monacu.

Ronaldo ne igra za Real Madrid zbog suspenzije, ali golove nije zaboravio davati. Najviše zbog njegova  hat-tricka Farski Otoci doživjeli su težak poraz.

BiH je izgubila na Cipru iako je do odmora vodila 2:0. Klasični sindrom BiH nogometa!

Belgija se poigravala s Gibraltarom u jednoj od najvećih pobjeda u povijesti kvalifikacija za SP. Što bi tek bilo da Witsel nije dobio crveni karton već u 40. minuti.

Skupina A: Francuska - Nizozemska  4:0 (Griezmann 14, Lemar 73, 88, Mbappe 90+1), Bugarska - Švedska 3:2 (Manolev 12, Kostadinov 33, Chochev 79/Lustig 29, Berg 44), Luksemburg - Bjelorusija 1:0 (Da Mota 60)
Poredak: Francuska 16, Švedska 13, Bugarska 12, Nizozemska 10, Bjelorusija 5, Luksemburg  4

Skupina B: Mađarska - Latvija 3:1 (Kadar 21, Szalai 26, Solovjovs 68-ag/Freimanis 40), Portugal - Farski Otoci 5:1 (Ronaldo 3, 29-11m, 65, Carvalho  58, Oliveira 85/Baldvinsson 38), Švicarska - Andora 3:0 (Seferovic 43, 63, Lichensteiner 67)
Poredak: Švicarska 21, Portugal 18, Mađarska 10, Farski otoci 5, Androa 4, Latvija 3

Skupina H: Belgija - Gibraltar 9:0 (Mertens 16, 18, Lukaku 21, 38, 84-11m, Witsel 27, Hazard 45, Meunier 61, 67), Grčka - Estonija 0:0, Cipar - BiH 3:2 (Christofi 65, Laban 67, Sotriou 76/Sunjić 33, Višća 44)
Poredak: Belgija 19, Grčka 13, BiH 11, Cipar 10, Estonija 5, Gibraltar 0