Kvalifikacije za SP: Finska pomogla Hrvatskoj, Španjolska nadigrala Italiju

Subota, 02. rujna 2017. 20:07 Napisao/la  SC
Španjolska uvjerljivo pobijedila Italiju

Kvalifikacije za SP 2018, 7. kolo

Finska je u 7. kolu pobijedila Island i omogućila Hrvatskoj da pobjedom protiv Kosova ostane sama na vrhu Skupine I.

Island je utakmicu završio s igračem manje, Gislason je isključen u 76. minuti zbog dvaju žutih kartona koje je dobio u tri minute.

Dok Hrvatska i Kosovo ne odigraju utakmicu, vodstvo na ljestvici preuzela je Ukrajina pobjedom protiv Turske za koju je ponovo igrao Arda Turan.

Ušao je Turan u u igru u 68. minuti, ali Turska više nije stigla stići prednost domaćina.

Španjolska je uvjerljivo pobijedila Italiju na Santiago Bernabeu, predvođena Iscom "furija" je furiozono odigrala prvu dionicu.

U drugom dijelu kontra koju su preveli stoper Sergio Ramos i Morata pokazao je raskoš španjolskog nogometa.

David Villa zaigrao je za reprezentaciju nakon tri godine, u igru je ušao u 89. minuti umjesto Isca.

Teško je procijeniti tko je od njih dvojice dobio jači pljesak.

Roshi je bio strijelac protiv Lihtenštajna, bivši igrač Rijeke postigao je prvi pogodak.

U napadu  izbornika Panuccija  igrao je Grezda, napadač Osijeka.

Skupina I: Finska - Island 1:0 (Ring 8), Ukrajina - Turska 2:0 (Yamolekno 18, 42)
Poredak: Ukrajina 14, Hrvatska 13 (-1), Island 13, Turska 11, Finska 4, Kosovo 1 (-1)

Skupina G: Albanija - Lihtenštajn 2:0 (Roshi 54, Angoli 78), Španjolska - Italija 3:0 (Isco 14, 40, Morata 77), Izael - Makedonija 0:1 (Pandev 73)
Poredak: Španjolska 19, Italija 16, Albanija 12, Izrael 9, Makedonija 6, Lihtenštajn 0

Skupina D: Gruzija - Irska 1:1 (Qazaishivili 34/Duffy 4),  Srbija - Moldavija 3:0 (Gaćinović 29, Kolarov, Mitrović 81), Wales - Austrija 1:0 (Woodburn 74)
Poredak: Srbija 15, Irska 13, Wales 11, Austrija  8, Gruzija 4, Moldavija 2