KVALIFIKACIJE ZA EP

Srbija šokirala Albaniju u sudačkoj nadoknadi

Četvrtak, 08. listopada 2015. 23:12 Napisao/la  SC

Rezultati: Albanija - Srbija 0:2, Rep. Irska - Njemačka 1:0

Srbija je pobijedila Albaniju na stadionu Elbasan rezultatom 2:0! Albanija je do 90. minute na kontu imala važan bod, da bi u sudačkoj nadoknadi primila dva pogotka.

U 91. minuti Ljajić je gurnuo loptu dubinski u prostor, slijeva se u kaznenom prostoru pojavio Kolarov, koji je iz zatvorene pozicije loptu kroz noge Berishi poslao u mrežu - 0:1.

U 94. minuti Ljajić je pobjegao šokiranoj albanskoj obrani, dotrčao do Berishe i eleganto prebacio albanskog vratara - 0:2.

U utakmici visokog rizika nije bilo ničega vrijednog pažnje osim pozitivnog natjecateljskog naboja između vrlo korektnih igrača obiju reprezentacija. Jedan od najboljih europskih sudaca, Talijan Nicola Rizzoli, nije imao ozbiljnog posla.

Utakmica je ima posebnu važnost za Albaniju, koja je propustila priliku izravno se plasirati na EP 2016. godine.

Albanija još uvijek ima šansu otići u Francusku zahvaljujući pobjedi Portugala protiv Danske. U zadnjoj utakmici Albanija igra protiv Armenije, dok je Danska završila kvalifikacije s trenutačno bodom više od Albanije.

Bekim Balaj igrao je u početnoj postavi albanske reprezentacije, napadač Rijeke igrao je u vrhu napada do 69. minute, kada je umjesto njega zaigrao bivši napadač Splita Cikalleshi.

ALBANIJA: Berisha, Lila (46 Kace), Hysaj, Xhimshiti, Agolli, Lenjani (83 Meha), Cana, Basha, Memushaj, Xhaka, Balaj (69 Cikalleshi)

SRBIJA: Stojković, Tomović, Ivanović (65 D. Tošić), S. Mitrović, Kolarov, Milivojević, Matić (73 Fejsa), Tošić, Tadić (54 Sulejmani), Ljajić, A. Mitrović

Najveće iznenađenje večeri pripredila je Republika Irska, koja je Longovim pogtkom u 70. minuti pobijedila Njemačku i zakomplicirala situaciju u skupinu uoči zadnjeg kola. Poljaci imaju sreće što Robert Lewandowski igra u sjajnoj formi.

Napadač Bayerna dvama pogocima protiv Škotske osigurao je Poljacima bod kojim su stekli isto bodova kao i Republika Irska uoči međusobne utakmice koja će odlučiti o izravnom plasmanu na EP.

Rumunjska je osvojila bod protiv Finske pogotkom Hobana u 91. minuti, pa u zadnjem kolu protiv Farskih Otoka mora potvrditi francusku vizu.

Sjeverna Irska ostvarila je plasman na EP pobjedom protiv Grčke.

Skupina D: Rep. Irska - Njemačka 1:0 (Long 70), Škotska - Poljska 2:2  (Ritchie 45, Fletcher 62/Lewandowski 3, 90+4), Gruzija - Gibratlar 4:0 (Vatsadze 30, 45, Okriashvilli 35-11m, Kazaishivlli 87)
Poredak: Njemačka 19, Poljska 18, Rep. Irska 18, Škotska 12, Gruzija 9, Gibraltar 0

Skupina F: S. Irska - Grčka 3:1 (Davis 35, 58, Magennis 49/Aravidis 87), Mađarska - Farski Otoci 2:1 (Bode 63, 71/Jakobsen 11), Rumunjska - Finska 1:1 (Hoban 90+1/Pohjanpalo 67)
Poredak: S. Irska 20, Rumunjska 17, Mađarska 16, Finska 11, Farski Otoci 6, Grčka 3

Skupina I: Portugal - Danska 1:0 (Moutinho 66), Albanija - Srbija 0:2 (Kolarov 90+1, Ljajić 90+4)
Poredak: Portugal 18, Danska 12, Albanija 11, Srbija 4, Armenija 2