KVALIFIKACIJE ZA EP 2016

Italija pobijedila Maltu najdražim rezultatom

Ponedjeljak, 13. listopada 2014. 22:59 Napisao/la  SC

Skupina H, 3. kolo: Malta - Italija 0:1, Norveška - Bugarska 2:1

Italija je u svom stilu pobijedila Maltu, najdražim talijanskim rezultatom 1:0. Jedini pogodak je postigao Pelle u 24. minuti, a četiri minute kasnije isključen je Mifsud nakon prekršaja nad Florenzijem. Ništa to Talijanima nije značilo, oni su pobjedu već osigurali. Jasno da je Italija bila bolja, stvorila je više šansi, ali...

U 73. isključen je Bonucci, zadnjih dvadesetak minuta snage su bile izjednačene. Malti ne bi pomoglo ni da je imala dvojicu igrača više.

MALTA: Hogg, R. Muscat, Camilleri, Briffa, Mifsud, Fenech, Mintoff (72 Baldacchino), Agius, Z. Muscat, Schembri, Failla

ITALIJA: Buffon, Bonucci, Chiellini, Marchisio, Pasqual, Candreva, Florenzi (59 Aquilani), Pelle (75 Ogbona), Verratti, Darmian, Immobile (65 Giovinco)

U utakmici koja prema svemu sudeći odlučuje o trećem mjestu u skupini, Norveška je u drugom dijelu uspjela slomiti otpor Bugarske i za sada zauzeti poziciju koja može značiti plasman na EP.

NORVEŠKA: Nyland, Skjelbred, Nordtveit, Elyounoussi (83 Samuelsen), Elabdellaoui, Linnes, Johansen, Tettey, Forren, Daehli (64 Odegaard), King (59 Nielsen)

BUGARSKA: Mihailov, Popov, Tonev, Bodurov, Popov, Manolev (69 Y. Minev), V. Minev, Milanov, Dyakov, Hristov (56 Galabinov), G. Iliev (77 Alexandrov)

Skupina H, 3. kolo: Malta - Italija 0:1 (Pelle 24), Norveška - Bugarska 2:1 (Elyounoussi 13, Nielsen 71/Bodurov 43)

Poredak: Italija 9, Hrvatska 9, Norveška 6, Bugarska 3, Azerbejdžan 0, Malta 0