KVALIFIKACIJE ZA EP 2016

Remi BiH i Belgije, Island iznenadio Nizozemsku

Ponedjeljak, 13. listopada 2014. 22:50 Napisao/la  SC

Rezultati: BiH - Belgija 1:1, Island - Nizozemska 2:0

Reprezentacije BiH i Belgije odigrali su neodlučenu utakmicu u Zenici. Poveli su domaćini: Pjanić je slijeva uposlio Džeku, koji se oslobodio pratnje i u 28. minuti rutinski zatresao mrežu Courtoisa. Belgija je izjednačila u 51. minuti nakon pogreške vratara Begovića, udarac Nainggolana s ruba šesnaesterca takvom vrataru inače služi za zagrijavanje.

Obje su momčadi imale svojih prilika, reprezentacija BiH je domaćinski preuzela malo više rizika, ali Belgija je najteže gostovanje u skupini prošla bez težih posljedica.

BiH: Begović, Mujdža, Šunjić, Hadžić, Lulić, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Sušić (72 Višća), Ibišević, Džeko

BELGIJA: Courtois, Alderweireld, Lombaerts, Kompany, Vertonghen, Nainggolan, De Bruyne, Hazard, Defour (78 Fellaini), Lukaku (57 Mertens), Origi

Island je pripredio najveće iznenađenje 3. kola pobjedom nad Nizozemskom, koja je nastupila u najboljem sastavu na čelu s Robbenom, van Persiem, Sneijderom, Blindom...

Skupina A: Kazahstan - Češka 2:4 (Logvinenko 84, 90+1/Dočkal 13, Lafata 44, Krejči 56, Necid 88), Island - Nizozemska 2:0 (G. Sigurdsson 10-11m, 42), Latvija - Turska 1:1 (Šabala 54-11m/Kisa 47)
Poredak: Češka 9, Island 9, Nizozemska 3, Latvija 2, Kazahstan 1, Turska 1

Skupina B: Andora - Izrael 1:3 (Lima 15-11m/Damari 3, 41, 82), BiH - Belgija 1:1 (Džeko 28/Nainggolan 51), Wales - Cipar 2:1 (Cotterril 13, Robson-Canu 23/Laban 36)
Poredak: Wales 7, Izrael 6, Belgija 4, Cipar 3, BiH 2, Andora 0