Kup konfederacija: Portugal osvojio treće mjesto pobjedom protiv Meksika u produžecima

Nedjelja, 02. srpnja 2017. 17:27 Napisao/la  SC

Kup konfederacija, utakmica za 3. mjesto: Portugal - Meksiko 2:1

Portugal je osvojio treće mjesto na Kupu konfederacija pobjedom  (2:1) protiv  Meksika u produžecima.

Pepe je u sudačkoj nadoknadi izjednačio i utakmicu odveo u produžetke, gdje su  Portugalci ponovo dokazali izuzetnu psihotjelesnu stabilnost isto kao na EP-u 2016.

Andre Silva je imao priliku dovesti Portugalce u vodstvo, ali mu je udarac s 11 metara skinuo Guillermo Ochoa u 16. minuti nakon što je Rafael Marquez skrivio kazneni udarac.

Meksikanci su poveli u 54. minuti autogolom Neta nakon ubačaja Chicharita.

U 103. minuti  Miguel Layun je igrao rukom u kaznenom prostoru, sudac je pokazao na bijelu točku.  Adrien Silva je pogodio za slavlje Portugalaca.

Nelson Semedo je u 106. minuti zaradio drugi žuti karton, a šest minuta kasnije ista je sudbina zadesila i Raula Jimeneza.

Ronaldo nije igrao zbog rođenja blizanaca.

Kup konfederacija, utakmica za 3. mjesto: Portugal - Meksiko 2:1 (Pepe 91, Adrien Silva 104/Neto 14-ag)