Kup konfederacija: Pomlađena njemačka reprezentacija osvojila turnir pobjedom protiv favoriziranog Čilea

Nedjelja, 02. srpnja 2017. 22:01 Napisao/la  SC

Finalna utakmica Kupa konfederacija: Čile - Njemačka 0:1

Mlada njemačka reprezentacija osvojila je Kup konfederacija nakon pobjede (1:0) protiv favoriziranog Čilea u finalu.

U 20. minuti Diaz je katastrofalno pogriješio.

Werner je ukrao loptu čileanskom braniču na vrhu kaznenog prostora, otrčao prema Bravu, rutinski odigrao Stindlu, koji se mogao ušetati u prazna vrata da je htio - 0:1.

Stindlovim pogotkom odlučen je pobjednik utakmice u kojoj je Čile ostvario veći posjed lopte, ali je pomlađena njemačka reprezentacija znala sačuvati prilaze ter Stegenu.

Njemački nogomet s pravom likuje.

Aktualni svjetski prvak u završnici Kupa konfederacija igrao je bez igrača koji su postali svjetski prvaci u Brazilu.

Joachim Low igrao je s momčadi koja će zajedno igrati još desetak godina.

Bude li igrala na ovakvoj razini, trofej u St. Petersburgu neće biti jedini koji je osvojila.

ČILE: Bravo, Isla, Medel, Aranguiz (81 Sagal), Jara, Hernandez, Diaz (53 V. Rossel), Beausejour, Vidal, Vargas  (81 Puch), Sanchez

NJEMAČKA: Ter Stegen, Ginter, Rudiger, Mustafi, Kimmich, Rudy, Goretzka (90+2 Sule), Draxler, Hector, Stindl, Werner (79 Can)

Finalna utakmica Kupa konfederacija: Čile - Njemačka 0:1 (Stindl 20)